У Києві ветеринари тепер виїжджатимуть на надзвичайні події разом з рятувальниками

Київська аварійно-рятувальна служба та КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» уклали відповідний меморандум та затвердили протокол дій.
На базі столичної аварійно-рятувальної служби (КАРС) сьогодні провели тренування з надання допомоги постраждалим під час надзвичайних подій тваринам.
Ветеринари з комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» навчали рятувальників виводити з задимлених або зруйнованих приміщень тварин, показували, як користуватися петлею для виловлювання чи підручними засобами, як надавати допомогу при різних видах кровотеч або зламаних кінцівках, при отруєнні чадним газом.


Як пояснив керівник КАРС Дмитро Піхало, ветеринари не мають допуску до приміщень під час надзвичайних ситуацій, тому завдання рятувальників — вивести тварину з небезпечного місця, а при потребі — надати допомогу.
«Я маю подякувати за такий захід, адже нам часто доводиться рятувати тварин. Зазвичай ми передавали їх господарям, які під час надзвичайної ситуації самі знаходяться в шоковому стані й не усвідомлюють, як допомогти домашнім улюбленцям», — сказав Дмитро Піхало.

Як розповів «Вечірньому Києву» директор КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Сергій Сабуров, з огляду на ситуацію, зумовлену воєнним станом, а також кількістю пожеж або інших надзвичайних подій, столичні фахівці запропонували, щоб на виклики рятувальників також виїжджала й бригада ветеринарної допомоги. Нині таких бригад дві. Чергова зміна координуватиме виїзд з КАРС, має машини, досвідчених ветеринарів та фахівців з виловлювання тварин.
«Жодна країна в Європі не стикалася з тим жахіттям, яке творить російський агресор, тероризуючи обстрілами наші мирні міста. Страждають не тільки люди, а й тварини. Тепер у столиці буде й швидка допомога для тварин. Раніше ні в кого такого досвіду взаємодії не було. В Києві ми створюємо відповідну службу з нуля. Наразі проходять навчання рятувальників КАРС та бригади ветеринарів, яка буде взаємодіяти з нею під час НП, — зазначив заступник голови КМДА Володимир Прокопів.
«Це була ініціатива фахівців КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини». Ми розуміємо, наскільки важливий напрямок нині — ставлення та цивілізоване поводження з тваринами. Для людей в умовах війни це важливо для збереження в нас гуманізму, співчуття й бажання допомогти всьому живому.
Щодо практичних кроків в цьому напрямку, то місто докладає зусиль, щоб наша міська клініка працювала ефективно, оновлюємо її матеріально-технічну базу, постійно вдосконалюємо взаємодію з громадськістю. Нагадаю, що цими вихідними у столиці пройдуть найбільші заходи з адопції безпритульних тварин, на які ми запрошуємо киян. Вони пройдуть під девізом «Не купуй — прихисти», — прокоментував «Вечірньому Києву» директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний.
***
Останніми днями у Київську міську лікарню ветеринарної медицини волонтери привозять багато тварин з фронту — міст та сіл, які покинули люди через російські обстріли. Так шістьох цуценят з Вовчанська вилікували столичні ветеринари й тепер песикам шукатимуть добрих господарів. «Вечірній Київ» повідомляв, що за тваринами з Бучі та Бородянки стояли черги, й розповів, як Київ прийняв чотирилапих та яка ситуація нині.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»