Уряд офіційно визначив локацію для Національного військового меморіального кладовища у Київській області

За документом, кладовище має розташуватися на двох ділянках у Гатненській громаді Фастівського району.
Кабінет Міністрів затвердив документ, який чітко визначає розташування Національного військового меморіального кладовища на двох ділянках у Гатненській громаді Фастівського району Київської області.
Про це повідомили на Урядовому порталі.
«Створення такого кладовища має дуже велике значення для нашої країни, і тому — в центрі уваги нашого Уряду. Ми завжди маємо пам’ятати тих, хто віддав своє життя за Україну у війні за нашу свободу та незалежність», — підкреслив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
***
Нагадаємо, у грудні 2023 року Верховна Рада ухвалила закон про створення Національного військового меморіального військового кладовища. Згідно з документом, «місце розташування Національного військового меморіального кладовища визначається Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни».
За словами фахівців, які займаються облаштуванням Національного військового меморіального кладовища, роботи на виділеній землі в Гатненській ОТГ розпочнуться вже цьогоріч. Насамперед будуватимуть сектори для традиційних поховань та колумбарії.
Родини полеглих Героїв обурені рішенням створити меморіальний комплекс не в столиці, а за 20 кілометрів від міста. Варіантів де б можна було звести військове кладовище було кілька.
Спочатку його пропонували облаштовувати на Лисій горі, однак земельна комісія Київської міської ради проголосувала за рішення відмовитись від цього. Потім була пропозиція створити військовий цвинтар у Биківні. Проте у заповіднику «Биківнянські могили» заявили, що меморіальне місце неможливо збудувати в Биківнянському лісі у стислі терміни, адже там ще можуть бути старі поховання. Проте були й інші аргументи — скажімо так, неофіційні, більш політичні…
Журналістка «Вечірнього Києва» разом із матірʼю полеглого 27-річного воїна Владислава Литвиненко — Вірою Литвиненко поїхали на Київщину, аби подивитись, як виглядає територія під майбутнє кладовище; скільки часу потрібно, щоб дістатись зі столиці до цього місця та який є транспорт.
Крім того, більшість мешканців проти того, аби комплекс пам’яті будували у межах Смарагдової мережі.
У лютому 2024 року уряд виділив понад 500 млн грн на будівництво військового цвинтаря на Київщині. Для Міністерства у справах ветеранів це буде одне з головних завдань на 2024 рік.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»