У столиці посилюють безпеку у школах, — Мондриївський

У Києві підписали угоду про співпрацю для посилення безпеки у понад 450 закладів освіти. Фото: Олексій Самсонов
У Києві підписали угоду про співпрацю для посилення безпеки у понад 450 закладів освіти. Фото: Олексій Самсонов

Окрім кваліфікованих працівників з «Муніципальної охорони», додаткову безпеку у школах забезпечуватиме й Поліція охорони, яка реагуватиме на позаштатні ситуації.

Сьогодні у КМДА підписали угоду про співпрацю для посилення безпеки у понад 450 столичних закладів освіти.

У підписанні взяли участь директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук, директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян, заступник начальника Департаменту поліції охорони-начальник Управління поліції охорони в м.Києві полковник поліції Володимир Кравець та директор комунальної організації «Муніципальна охорона» Сергій Чернишев.

Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. Фото: Олексій Самсонов

«Підсилення заходів безпеки у закладах освіти — це один із пріоритетів міської влади. Ми поступово забезпечуємо охороною школи і садочки, організовуємо відеонагляд прилеглих територій, облаштовуємо заклади тривожними кнопками, — зазначив під час підписання угоди заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. —  На сьогодні вже більше ніж у половині закладів середньої освіти організовано пости „Муніципальної охорони“. І процес підбору фахівців, які працюватимуть на охороні освітянських об’єктів, триває».

За його словами, у рамках програми «Захисник Києва» продовжується фінансування безпекових заходів, що дасть змогу закупати необхідну техніку та набрати додатковий персонал для охорони шкіл і садочків.

«Враховуючи, що з кожним днем до освітніх закладів Києва повертається все більше дітей, ми маємо вже зараз забезпечити їх безпечне перебування в будівлях і на прилеглих територіях. Крім того, завдяки зовнішньому відеонагляду будуть забезпечені додаткові заходи охорони і для територій навколо освітянських будівель, що також є важливим для безпеки всього міста», — підкреслив заступник голови КМДА.

Підписання угоди про співпрацю. Фото: Олексій Самсонов

Він зазначив, що підписання угоди про співпрацю — це результат багаторічної роботи із забезпечення безпеки в закладах освіти в Києві.

«Ми поступово реалізуємо безпекову програму в школах та садочках: забезпечуємо надійні укриття в закладах освіти, облаштовуємо відеонагляд і, головне, підключаємо до охорони муніципальні та державні охоронні структури, — наголосив Валентин Мондриївський. — Заклади освіти охоронятимуть комунальна організація „Муніципальна охорона“ у співпраці з державною Поліцією охорони. Також поліція виїжджатиме до закладів освіти в разі спрацювання тривожної кнопки. Для нас найголовніше — безпека дітей, особливо в час, коли на території нашої країни продовжуються активні бойові дії. Своїм прикладом ми показуємо, як можна ефективно організувати безпекові заходи на великій території та у великій кількості об’єктів».

Також заступник голови КМДА нагадав, що з метою безпеки вхід на територію навчального закладу заборонено всім, окрім дітей і працівників.

Безпека та зручність: у столиці запроваджують цифровий освітній простір. Планується, що кожен навчальний заклад матиме 15-20 камер спостереження (наразі у кожній школі встановлені камери у холі та на вході), а також системи контролю, щоб у випадку будь-яких надзвичайних подій — пожежі або незаконного проникнення — автоматично передавати цю інформацію відповідним службам.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»