Історія добровольчих рухів і державність: унікальні документи представлені у Києві

Сталість військової історії України та роль добровольчих формувань у відстоюванні ідеї незалежності показують документи та фотофакти, представлені у столиці.
Від Січових Стрільців до ЗСУ, які є нині найсильнішою армією у Європі. Такий діапазон у часі охопили організатори виставки формування українського війська, як невіддільної складової державності. Кілька стендів зі світлинами та документами, представлені в експозиції у Київському Палаці дітей та юнацтва.

Центр воєнної історії Збройних Сил України продемонстрував джерела того, що у світі стало відкриттям — української незламності.



Світлини та документи розповідають про мужніх захисників і захисниць України, які як в історичному минулому, так і сьогодні — під час відсічі російської агресії вели й ведуть героїчну боротьбу за незалежність, свободу та територіальну цілісність української Держави.

Виставка розповідає про українських добровольців у лавах Легіону Українських Січових Стрільців, військових формувань доби Української революції 1917-1921 років, Карпатській Січі, Українській повстанській армії, військових частин Збройних Сил України.

Великий пласт документів та світлин опрацьовано і представлено у популярній формі щодо військової звитяги в боях на горі Маківці, героїчного протистояння під Крутами й Гурбами.


Новітня історія війни за незалежність та суверенітет, яка триває з 2014 року, з героїчним протистоянням на Савур-могилі та в Донецькому аеропорту, в Гостомелі, Ірпені та Бучі й в безлічі інших міст та куточків країни. І тоді, й нині добровольці є справжнім непереможним щитом, який захищає незалежну Україну.



Важливо, що ця послідовність з фактами та світлинами представлена в експозиції, як невідіймана частина української державності.
Українська мілітарна історія ХХ століття та підрозділи Збройних Сил України, що наслідують історичні традиції українського війська — ось що показують унікальні матеріали на стендах у Київському Палаці дітей та юнацтва.
Головна мета виставки — показати нерозривний зв’язок поколінь борців за незалежність України, як сучасності, так і славетного минулого.


На виставці дуже багато відвідувачів. Історія українського війська цікавить і курсантів Київського військового ліцею імені Івана Богуна, і військовослужбовців та представників Червоного хреста Печерського району, а також педагогів, вихованців Палацу.

Всі вони мають унікальну можливість переконатися, що зв’язок поколінь борців за незалежність України як сучасності, так і славетного минулого є нерозривним. А також — взяти участь в майстер-класі, де кожен зміг власноруч виготовити патріотичні браслети, які найближчим часом будуть передані нашим незламним героям на фронт.


«Представлені документи наочно показують, наскільки українці потужна нація. З 1917 року ми чітко можемо простежити історію українських добровольців, найяскравіший приклад — Герої Крут. Багато людей прийшло до військкоматів, не чекаючи повісток. Наші мужні чоловіки та жінки стали воїнами. Це свято тих, хто пішов за покликом серця на захист Батьківщини», — відмітив капітан 2 рангу запасу Військово-Морських Сил Збройних Сил України Тимур Баротов.

«Наша виставка присвячена добровольцям, борцям за волю України різних історичних періодів. Витримки, мужності й нашої найшвидшої перемоги!» — відзначив начальник центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України Ігор Косяк.

Для дітей та молоді ця виставка стане ще одним додатковим поштовхом для розуміння того, що вони — майбутні захисники і захисниці України повинні продовжувати славетні традиції українського війська та завжди пам’ятати про те, якою ціною давалася і дається нам наша свобода.



Відвідати виставку можна у Київському Палаці дітей та юнацтва до 20 березня. Вхід вільний.
«Лютий: грані незламності»: у Києві відкрилась виставка про оборону столиці. Унікальні експонати в експозиції виставки «Лютий: грані незламності» кожному киянину нагадують про пережите у лютому та березні 2022 року.
Центр досліджень воєнної історії Збройних Сил України відкрив виставку «Лютий: грані Незламності», яка передає важкі і світлі відчуття, пережиті українцями на початку широкомасштабного вторгнення рф.
«Лютий: грані незламності» — у Києві просто неба показують виставку про оборону столиці. Будь-хто може дізнатись з матеріалів виставки «Лютий: грані незламності» на відкритому майданчику про унікальність оборони Києва та звільнення області від рашистів.
Ольга СКОТНІКОВА, фото Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»