На вулиці Чорнобильській відновили будинок, пошкоджений ворожим обстрілом
Уже днями мешканці зможуть повернутися у свої квартири.
На початку літа місто розпочало роботи з відновлення після ракетного удару 16-поверхового будинку. Сьогодні роботи завершені. Мер Києва Віталій Кличко перевірив, як відремонтували будинок та поспілкувався з його мешканцями.
Будинок на Чорнобильській — це 16-поверхівка. В будинку 126 квартир. Внаслідок потрапляння російської ракети 64 помешкання вигоріли повністю, 62 — постраждали частково. Обстеження технічного стану будинку, експертизи виявили, що несучі конструкції будівлі не пошкоджені. І будинок може бути відновлений.
«На початку літа ми розпочали відновлювальні роботи в шістнадцяти найбільш пошкоджених обстрілами російських варварів житлових будинках міста. Це, зокрема, будинки в Святошинському, Оболонському та Шевченківському районах столиці. У червні ми були тут — перевіряли, як розпочинали відновлення цього будинку на вулиці Чорнобильській», — говорить Віталій Кличко.
«У цьому будинку утеплили фасад, встановили нові вікна, перегородки сантехнічних приміщень, замінили ліфти, дах, відремонтували вхід до будинку. Підсилили збірні залізобетонні елементи. Влаштували нові електричні та сантехнічні мережі. Практично завершили соціальний ремонт в квартирах. Уже найближчими днями мешканці розпочнуть заселятися в свої квартири в повністю оновленому будинку», — підкреслив Віталій Кличко.
Він наголосив, що перевірки робіт з відновлення пошкоджених будинків проходили постійно: і на вулиці Богатирській, проспектах Валерія Лобановського, Свободи, на вулицях Ірпінській та Чорнобильській. На останніх двох об’єктах люди вже повертаються у свої помешкання», — розповів Віталій Кличко.
Жителі відновленого будинку радо зустріли мера міста, його заступників та депутатку Київради Вікторію Муху. Пригостили їх чаєм з пиріжками, подякували за проведені відновлювальні роботи. Мер залишив автограф на боксерській рукавичці для маленького мешканця будинку.
Загалом у столиці ракетними обстрілами пошкоджені понад 678 об’єктів. Із них, зокрема, понад 350 житлових будинків, 77 закладів освіти, 80 об’єктів житлово-комунального господарства, 25 об’єктів транспортної інфраструктури, 26 — охорони здоров’я.
На відновлювальні роботи столиця виділила з резервного фонду міського бюджету майже 600 мільйонів гривень. Іще 200 мільйонів виділив Уряд.
Який вигляд має споруда нині — у фоторепортажі з місця події.
До слова, в інтерв’ю «Вечірньому Києву» командир комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» Дмитро Піхало розповів, що найбільше жахіття, яке йому довелося бачити — це якраз пожежа після ворожого обстрілу будинку на вулиці Чорнобильській. Пан Дмитро згадував, що це був гігантський палаючий факел, як у фільмах катастроф, і що таке неможливо забути.
Фоторепортаж Бориса Корпусенка
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»