КЛИЧКО Віталій Володимирович

Віталій Кличко
Віталій Кличко

Київський міський голова, голова КМДА

Кличко Віталій Володимирович народився 19 липня 1971 року в родині військовослужбовців в селищі Біловодське Московського району Киргизької РСР. Разом із батьками та молодшим братом Володимиром мешкав у різних куточках Радянського Союзу. З 1984 року родина переїхала до України. Закінчив Державний вищий навчальний заклад «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Кандидат наук у галузі спорту та фізичного виховання. Захистив дисертацію на тему: «Методика визначення якостей боксерів у системі багатоетапного спортивного відбору». У січні 2011 року закінчив Національну академію державного управління при Президентові України. Отримав ступінь магістра за спеціальністю «Управління суспільним розвитком».

Боксом почав займатися з 14 років. За свою спортивну кар'єру досяг висот світового рівня: двократний чемпіон світу з кікбоксингу серед аматорів і чотирикратний серед професіоналів, триразовий чемпіон України з боксу, чемпіон Перших Всесвітніх Ігор Військовослужбовців, срібний призер Чемпіонату світу з боксу серед аматорів.

На професійному ринзі: чемпіон Європи, інтерконтинентальний чемпіон за версіями WBO і WBA, чемпіон світу з боксу в суперважкій ваговій категорії за версіями WBO і WBC. Усесвітня боксерська рада назвала Віталія Кличка кращим панчером в історії суперважкого дивізіону.

З братом Володимиром заснували благодійну організацію «Фонд братів Кличків». Займається активною громадською діяльністю.

Розпочав політичну кар'єру у 2006 році, коли одночасно балотувався до Верховної Ради та Київради, як голова Блоку «Пора-ПРП». За підсумками виборів Віталій Кличко очолив фракцію в Київській міській раді.

Весною 2008 року після позачергових виборів мера та Київради Блок Віталія Кличка удвічі збільшив своє представництво в міській раді. В лютому 2011 року фракція Блоку Кличка в Київраді була перейменована на фракцію "УДАР Віталія Кличка ".

У 2010 році Віталій Кличко очолив політичну партію «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи)».

У 2012 році за результатами парламентських виборів партія «УДАР Віталія Кличка» пройшла до Верховної Ради.

25 травня 2014 року Віталій Кличко обраний Київським міським головою за результатами позачергових виборів.

25 жовтня 2020 року Віталій Кличко втретє здобув перемогу на виборах столичного міського голови, здобувши вже в першому турі 50,52% підтримки.

Всі публікації з Віталієм Кличком