«Відновленню не підлягає»: Кличко пояснив, чому будинок на Жилянській неможливо відбудувати

Конструктивні елементи та інженерні мережі будинку не підлягають відновленню.
Мер Києва Віталій Кличко розглянув петицію стосовно відновлення зруйнованого іранським дроном будинку на Жилянській, 116-А. У своїй відповіді він вказав, що конструктивні елементи та інженерні мережі в цьому історичному будинку не підлягають відновленню.

«Попереднє обстеження стану будівельних конструкцій, інженерних систем та об’єкта в цілому виявило руйнування, пошкодження та дефекти, що знижують міцність, стійкість і жорсткість будівельних конструкцій, а також експлуатаційні показники інженерних мереж і систем об’єкта. Зруйновані та пошкоджені конструктивні елементи й інженерні мережі будинку, як і житловий об’єкт у цілому, відновленню (підсиленню) не підлягають», — йдеться у відповіді на петицію.
Окрім того, Кличко спростував, що будинок на Жилянській перебуває на обліку як пам’ятка або об’єкт культурної спадщини.
«Житловий будинок № 116-А на вулиці Жилянській на обліку як пам’ятка або об’єкт культурної спадщини не перебуває та не перебував», — підкреслив він.
Зазначимо, раніше «Київекспертиза» надавала звіт, у якому зазначалось: будинок не підлягає відновленню. Мало того, побудувати на Жилянській, 116 нічого не можна, адже, за сьогоднішніми нормативами, там повинні бути певні відступи між будинками. Нині у пріоритеті питання забезпечення житлом усіх мешканців будинку, які залишилися без даху над головою перед зимою.
Нагадаємо, вранці 17 жовтня іранський дрон-камікадзе, який росіяни запустили у бік Києва, влучив у чотириповерховий житловий будинок на вулиці Жилянська, що у Шевченківському районі столиці.
Внаслідок вибуху права частина будинку повністю обвалилась, забравши життя п’ятьох людей, — молодого подружжя, яке очікувало на дитину, двох жінок та чоловіка.
27 жовтня у Шевченківській РДА пройшла перша робоча нарада столичної влади з мешканцями будинку на Жилянській. Тоді місто запропонувало власникам втрачених квартир два шляхи вирішення питання. Перший — їм дадуть на заміну квартири у новобудові, однак не в Шевченківському районі, а у Дарницькому.
Другий варіант — провести оцінку помешкання у тому стані, в якому воно було до атаки дрона, і виплатити мешканцям повну суму за втрачене житло. Її визначатимуть спеціалісти з оцінки нерухомості за ринковою вартістю квартири. Після цього жителі будинку зможуть самостійно купити собі житло, де вважатимуть за потрібне.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»