Алергія на холод: київська лікарка розповіла, як лікувати
Одна з причин алергії на холод — порушення імунітету.
Алергія на холод може спричинити чимало дискомфорту усім, хто від неї страждає. Таким людям достатньо лише трохи побути на морозі, як через деякий час обличчя починає вкриватися червоними плямами, відчувається свербіж, а тоді ще й — з’являються невеликі пухирці та лущення. Загалом усе це має кепський вигляд, й до уражених місць боляче навіть доторкнутися.
Журналісти видання «Вечірній Київ» поспілкувалися з директоркою Київського міського центру громадського здоров’я, Оленою Лукашевич та дізнавалися, як проявляється холодова алергія, з чим її можна сплутати та головне — як їй запобігти?
«Алергія на холод, чи як її ще називають холодова кропив’янка, — це реакція шкіри, яка з’являється через кілька хвилин після впливу холоду», — пояснює фахівець.
З її слів, традиційними симптомами такої алергії є тимчасові червоні плями, пухирці, набряк рук після контакту з холодом, а також набряк губ через вживання холодної їжі або напоїв. Може проявитися ще погіршення реакції при нагріванні шкіри.
Лукашевич зауважує, що у зоні ризику — люди з чутливою (проблемною) шкірою, схильною до висипань та подразнень, з патологіями шлунково-кишкового тракту, хворобами ендокринної системи, аутоімунними захворюваннями, вірусними та бактеріальними інфекціями.
Крім того, бувають випадки, коли організм реагує на холод прискореним серцебиттям, анафілактичним шоком, втратою свідомості, запамороченням, набряком язика та горла.
При будь-яких проявах алергії Олена Лукашевич радить якнайшвидше звернутися до алерголога та дерматолога, адже крім холоду, є й інші фактори, що викликають розвиток кропив’янки: тертя, механічне подразнення, вплив високих температур, вплив води (аквагенна кропив’янка), тиск, ультрафіолетове опромінення.
“Лікування та профілактика, як і будь-якої іншої алергічної реакції єдине — уникнення дії алергену», — наголошує спеціалістка.
Зокрема, вона радить берегти шкіру від холоду та різких перепадів температури.
“Якщо ми говоримо про обличчя, обов’язково проконсультуйтеся з дерматологом щодо гіпоалергенних засобів догляду. Для того, щоб запобігти набряку горла, уникайте вживання холодних напоїв та їжі. Контролюйте вологість у приміщенні (вдома та на роботі). Також уникайте холоду та вітру, одягайте рукавички», — каже вона.
Серед порад — також рекомендація після кожного миття рук наносити зволожувальний гіпоалергенний крем без запаху, зміцнювати імунітет та не вживати алкогольні напої перед виходом на вулицю.
Раніше журналісти «Вечірнього Києва» писали про те, як зміцнити імунітет без імуномодуляторів та інших «магічних» пігулок.
Також, столичний лікар, експерт громадського здоров’я Отто Стойка, розповів, як запобігти переохолодженню та обмороженню
Вікторія ГРЕБІНЬ, «Вечірній Київ»