Столична експертка розповіла про зміцнення імунітету і «магічні пігулки»

Столична експертка розповіла про зміцнення імунітету і «магічні пігулки»

З настанням холодів імунна система помітно слабшає і гірше протистоїть вірусам. На сьогодні, коли увесь світ охопила епідемія коронавірусу, це як ніколи небезпечно. Але не поспішайте бігти до аптеки за «магічними» пігулками, так званими імуномодуляторами, які обіцяють підвищити імунітет. Спробуйте натуральні методи для зміцнення здоров’я в холодну пору.

Журналісти сайту «Вечірній Київ» поспілкувалися з директором Міського Центру Громадського Здоров'я, Оленою Лукашевич та дізналися прості, але все ж таки дуже дієві поради, як зміцнити імунітет без непотрібних вам таблеток.

«Магічні» пігулки

Зміцнювати імунітет імуномодуляторами – все одно, що ремонтувати комп`ютер вдаривши його кулаком.  Результату не буде ніякого, проте наслідки дадуть про себе знати. Так само реагує організм на таблетки, які начебто зміцнюють імунітет людини.

Що таке імуномодулятори та для чого вони потрібні

-Імуномодулятори – це група препаратів, до яких відносяться імуностимулятори та імунодепресанти. Зазвичай ці препарати використовуються при серйозних захворюваннях, таких, як  онкологія чи при трансплантації органів. В цей час в Україні імуномодуляторами часто називають препарати, які начебто покращують імунітет у здорових людей чи допомагають одужати пацієнтам з ОРВ/грипом, — коментує Лукашевич.

Експерт з громадського центру здоров`я підкреслює, що імунна система людини надзвичайно складна, і хибно думати, що діючи на якийсь її компонент можна укріпити імунітет.

Що їсти, щоб підвищити імунітет

За словами Олени Лукашевич для того аби захисні сили організму працювали якнайкраще, раціон має бути збалансованим.

-Ніколи не пропускайте основні прийоми їжі, а саме: сніданок, обід і вечеря. Обов’язково вживайте сезонні продукти та по можливості скоротіть або відмовтесь від вживання цукру, солі та алкоголю. Крім того, додайте до раціону: цільнозернові культури, бобові, овочі, фрукти, горіхи та продукти харчування тваринного походження, — коментує Лукашевич.

Також, експерт з громадського здоров’я зауважує, що на сьогодні не існує жодних добавок чи вітамінів, які на 100 відсотків захистять COVID-19.

-Відповідно до інформації авторитетних організацій у сфері охорони здоров’я (ВООЗ, СDC (США), ECDC (ЄС)) повідомлення про застосування мікронутрієнтів, таких як вітаміни, мінерали, цинк, на разі не мають достатнього рівня доказів і не можуть рекомендуватись в якості профілактики COVID-19,- додає Лукашевич.

Якісний сон — запорука здоров'я

Недосипання може призвести не тільки до зниження імунітету, а й до набору ваги, проблем з серцем і навіть депресії. Вважається, що в середньому оптимальна тривалість сну складає 7-9 годин.

Якщо ви спите менше ніж 7 годин на добу, то значно збільшуєте ризик розвитку хронічних захворювань, а саме:

• серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску

• збільшення ваги та ожиріння

• порушення імунної системи

• погіршення психічного здоров'я, депресії

Для того аби ваш сон був міцним і здоровим, експерт радить дотримуватись режиму сну.

-Лягайте та прокидайтесь в один і той же час. Уникайте споживання кофеїну та великої кількості їжі перед сном,— додає Олена Лукашевич.

Регулярні заняття спортом та сексом

— Коли люди мало рухаються та багато сидять — організм буквально «вимикається». А саме: сповільнюється обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск, послаблює м'язи і кістки. В тому числі – «страждає» імунітет (активність імунних клітин та здатність виробляти антитіла). Все це разом має негативні наслідки для здоров’я — від появи надмірної ваги до серйозних хвороб. Тому варто не нехтувати заняттями спортом,- коментує Лукашевич.

Лікар підсумовує, що для того аби бути в хорошій формі та почуватися добре достатньо кожен день робити невеличку розминку протягом 20-30 хв, а також мінімум 2 рази на тиждень варто виконувати силові вправи — для укріплення головних груп м‘язів.  Це можуть бути тренування з гантелями, біг, швидка ходьба та регулярний секс.