Столична експертка запропонувала корисну альтернативу звичайним цукеркам
Смаколики можна приготувати навіть власноруч.
На День Святого Миколая батьки поспішають подарувати своєму чаду солодкий подарунок. Та, на жаль, за яскравою обгорткою смаколика часто ховається велика кількість цукру, глютену, трансжирів, барвників та інших хімічних домішок, які можуть нашкодити дитині.
Тільки-но уявіть: добова норма цукру для дорослої людини — до 30 грамів (5 чайних ложок). Тоді, як у стандартному батончику «Снікерс» — 6,5 таких ложок. Крім того, як показує практика, діти рідко обмежуються одним батончиком чи цукеркою.
Відтак, журналісти «Вечірнього Києва» будуть шукати корисну альтернативу солодощам разом з експертом харчової продукції Оленою Сидоренко.
За словами співрозмовниці, якщо вже і вирішили дітям подарувати шоколад, то найкраще зупинити свій вибір на чорному з вмістом какао не менше 70%. Однак не всім дітям подобається класичний чорний шоколад, тому можна трохи заморочитися й власноруч його удосконалити, додавши горішки, фруктові чипси, сухофрукти. Або пошукайте магазини, які виготовляють корисний шоколад.
«Відмовлятися від шоколаду взагалі — не раджу, просто приділіть трохи більше часу для своєї дитини та попіклуйтеся про те, які солодощі та в якій кількості вона може з’їсти. Для того, аби контролювати це було легше, створіть власний, яскравий бокс, покладіть у нього „корисний“, але маленький шоколад. Також можете купити у магазині маленькі форми для виготовлення цукерок, і створити свої власні цукерки», — коментує Олена Сидоренко.
Також, як варіант, можна зробити шматочки фруктів (ківі, банан, манго, ананас, мандарин та ін.) у чорному шоколаді. Готується просто, а виглядає апетитно.
«Розтопіть шоколад на водяній бані. Вмочіть фрукти в шоколаді та посипте горіхами. Викладіть на харчову плівку та поставте в холодильник до застигання шоколаду», — каже вона.
До солодкого боксу також можна додати імбирно-медове печиво, краще звісно його приготувати власноруч. Однак якщо бракує часу і ви таки купуватимете його у магазинах, експертка не радить брати вагове, адже так ви не дізнаєтеся його склад.
«Звертайте увагу, щоб у складі печива не було емульгаторів, замінників какао, маргарину, пальмової олії, ароматизаторів та інших домішків. Крім цього, у солодощах може бути соєвий лецитин, сорбат калію, кондитерський жир та багато іншого, що може викликати у дитини алергію, проблеми зі шлунком. Також дитина може відчувати роздратованість та агресію», — додає експертка.
На заміну цукеркам дітям можна приготувати пастилу. Готується вона з яблучного пюре. Попри свою простоту містить у собі клітковину, вітаміни РР, В2 і калій, кальцій, магній, залізо, йод тощо. Завдяки цим компонентам пастила швидко відновлює енергію, покращує обмін речовин і очищає організм від шлаків і токсинів.
Приділила увагу Сидоренко і зефіру, який до слова, теж містить пектин, але майте на увазі, що у складі справжнього зефіру мають бути тільки натуральні компоненти: яєчний білок, цукор, фруктово-ягідне пюре (переважно яблучне) та загусник (желатин, пектин, агар-агар). Саме це обумовлює вітамінно-мінеральний склад.
«Вживання зефіру знижує рівень холестерину, покращує роботу кишківника, швидко насичує, виводить важкі метали та токсичні речовини», — підсумувала наша співрозмовниця.
Раніше журналісти «Вечірнього Києва» писали рецепт святкового імбирно-медового печива, яким поділився Клопотенко
Вікторія ГРЕБІНЬ, «Вечірній Київ»