Київ першим в Україні рекультивує сміттєвий полігон

В Україні вперше розпочалася рекультивація полігону для сміття. Її проводять за кошти та за ініціативи влади столиці. Мета рекультивації — повністю закрити полігон побутових відходів №5 та перетворити локацію на екологічно безпечний об’єкт.
За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва рекультивація полігону в таких масштабах проводиться вперше в країні та відповідно до європейських практик. Загальна площа полігону — 65 га. Він складається із двох ділянок — карт полігону.

«Наразі розпочата рекультивація ділянки № 1, яка виконуватиметься у два етапи: технічний і біологічний. Технічний етап — це розробка технологічних, будівельних заходів, рішень і конструкцій для влаштування захисних екранів поверхні полігону, підпірної стінки, систем збирання і направлення на очищення фільтрату, відведення поверхневих стічних вод», — пояснив Петро Пантелеєв.
Він також розповів, що є і біологічний етап рекультивації. Він передбачає агротехнічні та фітомеліоративні заходи, завдяки яким відновлять землю. Фахівці доберуть асортимент багаторічних трав, підготують ґрунт, проведуть сівбу і доглядатимуть за посівами.

Петро Пантелеєв нагадав, що у 2018 році столиця розпочала реконструкцію полігону, провела підготовчий етап рекультивації, виконала протиаварійні заходи. Тут збудували підпірну стінку (80%), частково укріпили дамбу другої карти, збудували фільтраційний дренаж, реконструювали каналізаційну станцію. А у 2015 році відновили систему перероблення фільтрату — «ROCHEM UF — Systeme GmbH» (німецьке виробництво), яка не працювала із 2012 року, та збільшили її потужність більш ніж у чотири рази.
До всіх робіт із реконструкції та рекультивації залучають кращих українських та міжнародних фахівців — обстеження полігону здійснили експерти Федерального міністерства Німеччини із питань довкілля, збереження природи та радіаційної безпеки. До обговорення запрошували громадськість, зокрема селищні громади, що мають багаторічне сусідство з полігоном.
Заступник голови КМДА також уточнив, що за рішенням Київради № 08/231-3054/ПР про закриття полігону у Києві побудувати його альтернативу — новий сміттєпереробний завод.
Нагадаємо: раніше «Вечірній Київ» писав, що Київ повністю змінює систему поводження з відходами, а також про те, що відбувається на полігоні у Підгірцях, та де у столиці сортують непотріб.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»