Де у столиці сортують сміття

Де у столиці сортують сміття

Київ налагодив алгоритми сортування й переробки, а зараз потрібно розвивати далі ці процеси. У місті працює до десяти сортувальних майданчиків на виробничих базах перевізників сміття та сортувальні станції, що працюють із перевізниками відходів за договором.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

– Відсортований пластик, наприклад, везуть на кілька харківських підприємств, скло – на завод в Гостомель. І наше завдання – збільшувати обсяги відсортованої сировини, – пояснив Пантелеєв.

За його словами, кияни можуть не хвилюватися, що відсортовані відходи поїдуть на полігон.

– Сортувальні лінії, як правило, розміщені на виробничих базах перевізників відходів. А комунальне підприємство «Київкомунсервіс», наприклад, працює за угодою з підприємством, що має потужну сортувальну лінію, розташовану на Видубичах. Загалом у столиці до десяти локацій, де сортують відходи, зібрані в контейнери для роздільного збору, – пояснив Петро Пантелеєв.

Що нині відбувається на сміттєвому полігоні у Підгірцях, і як його готують до закриття читайте тут.

Раніше Петро Пантелеєв розповідав «Вечірньому Києву», що для роздільного збору сміття 1 000 контейнерів-дзвіночків поступово виставляють на вулицях та біля будинків по всьому місту. Загалом, вже понад 3 600 контейнерів для роздільного збору стоять в усіх районах столиці. За неповний рік відсортовано 19 тисяч кубічних метрів пластику, скла, інших вторресурсів, тобто 320 великих сміттєвозів на поїхали у Підгірці на сміттєзвалище. Вони попрямували на сортувальні лінії, а потім – на переробні заводи. З вторсировини виробляють наповнювачі для пуховиків, ящики для овочів, нову скляну тару, блокноти тощо.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»