Мобільний додаток та інклюзивний маршрут: що готують туристам Києва у 2021 році

Начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова розповіла про підсумки туристичного 2020 року та про плани на наступний рік.
Начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова розповіла про підсумки туристичного 2020 року та про плани на наступний рік.

Начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова розповіла про підсумки туристичного 2020 року та про плани на наступний рік. Зокрема, це створення мобільного додатку для туристів, маршруту для людей з вадами зору та промоція столиці у країнах Скандинавії, Близького Сходу.

2020-й рік завдав значних втрат для туристичної галузі всього світу, не винятком є і Київ. Так, столицю відвідало лише близько 300 тисяч іноземних туристів, тоді як минулого року було 2 мільйони. 

Збитків зазнали всі учасники цієї сфери: готелі, туристичні оператори, авіакомпанії, ресторанний бізнесу.  За попередніми розрахунками, туристична галузь у Києві втратила мільярд доларів. Станом на вересень туристичний збір склав 30 мільйонів гривень. За минулий рік ця цифра становила 62 мільйони. Тож  бюджет міста недорахується як мінімум 20 млн гривень.  

“Ми намагалися здійснити антикризові кроки для залучення туристів: підтримували якість надання послуг, займалися переформатуванням туристично-інформаційних центрів, поступово оновлюємо туристичну навігацію з урахуванням сучасних вимог, - розповіла Марина Радова. - У Жулянах в аеропорту ”Київ" імені Сікорського встановили туристичний термінал з інформацією для туристів.  Також цього року ми відкрили 3д модель конструкції Софії Київської для людей з вадами зору. Питання доступного туризму для людей з вадами зору буде пріоритетним і наступного року. Плануємо розробити туристичний маршрут, на шляху якого встановити такого типу 3д моделі. 

Також для гостей столиці працює туристичний міський портал Кyivcitytravel та тематичний Youtube канал. Разом із ЦПКІ Управління видало путівники Києвом з 4 провідними напрямами туризму , також з партнерами випустило зручний і доступний сувенір  - ароматичний саше “Київський каштан”

“Влітку ми запустили безкоштовні екскурсії-прогулянки Києвом на вихідних - по суботах українською, по неділях англійською, які мали попит як у гостей міста, так і у киян, - продовжує Марина Радова. - Співпрацюємо з іншими українськими містами у напрямку розвитку внутрішнього туризму. Популяризуємо Київ як місце відпочинку на вікенд та на свята. Ми розробили маркетингову стратегію 9Я , за допомогою якої намагаємося привернути увагу до різних аспектів міста. У столиці постійно щось оновлюється, і гостям є що відвідати - зоопарк, велосипедно-пішохідний міст, поруч з яким новий фонтан. А взимку у нас будуть яскраві ялинки, святковий маршрут та різдвяні містечка". 

Плани на 2021 рік

Створення мобільного додатку для туристів.

Створення туристичного маршруту для людей з вадами зору.

Промоція туристичного потенціалу Києва у країнах Скандинавії, Близького Сходу та країнах ближнього зарубіжжя.
“Для скандинавських країн ми ще не відомі, але цікаві як локація на вікенд. А для країн Перської затоки та Близького Сходу привабливим є медичний туризм, який у нас розвивається швидкими темпами. Зокрема, репродуктивна медицина, клітинна терапія, стоматологія”, - коментує Марина Радова.

Також у 2021 році планують створити  Академію гостинності, яка підвищить якість сервісу для туристів. Це буде постійно діючий курс з тематичними семінарами від викладачів з досвідом. Зокрема, в Академії можуть навчатися представники Національної поліції, медичних закладів - усі, хто взаємодіє з туристами. 

“Орієнтуємося на якість обслуговування, розвиток гастрономічного та медичного туризму, - підсумувала Марина Радова. - Туристична сфера оговтається мінімум за півтора-два року. Ставимо собі завдання за сприятливих умов відновити наші показники принаймні до показників середини 2019 року - 500 тисяч іноземних туристів та 2-3 мільйони внутрішніх”. 

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»