Від історії до медицини: у столиці презентували туристичні путівники про Київ

Від історії до медицини: у столиці презентували туристичні путівники про Київ

Сьогодні, 25 вересня, на території Софії Київській представили серію путівників про Київ, підготовлених Департаментом суспільних комунікацій КМДА, Управлінням туризму і промоцій та Центром публічної комунікації та інформації. 

Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка

Путівники присвячені найпопулярнішим видам туризму в Києві: подієвий, історичний, гастрономічний та медичний. Презентація була приурочена святкуванню Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні, який традиційно відзначається 27 вересня.

- Коронавірус вніс корективи, у першу чергу, у діяльність туристичної сфери. Але приємно констатувати, що коли світовий бізнес говорить про те, що їм треба 5-7 років на відновлення, то наш туристичний сектор стверджує, що за два роки ми готові відновитися. Це говорить про те, що ми усі готові плідно працювати та змінюватися на краще, - зазначила заступниця КМДА Марина Хонда. - Тому я хочу привітати усіх з Днем туризму та бажаю, щоб галузь не просто почала знову працювати, а щоб вона змінилася і вийшла на новий рівень. А місто, зі свого боку, завжди підтримає туристичну сферу. 

Сьогодні ми презентуємо нові путівники. Література про Київ - це традиційно великі історичні книжки, в яких передруковується одне й те саме. Ці путівники демонструють новий підхід, що потрібно нашому місту.


- Від ідеї до готових книжок пройшло лише 3-4 місяці, - звернув увагу директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк. – Поява путівника стала можлива завдяки синергії Департаменту, управління туризму, Центру публічної комунікації та інформації і видавництва. Одним з головних завдань Департаменту є проведення інформаційно- роз’яснювальних кампаній в різних галузях інформаційних політик. Цього року одна з них – "Київ Туристичний". Прагнули інформаційно підтримати туристичну галузь. Путівник написаний двома мовами – українською і англійською. На жаль, сьогодні такої літератури не вистачає. Вона має бути в кожному туристичному місці столиці. Путівники розраховані на тих туристів, які вже приїхали до Києва. Щоб вони перейнялися нашою культорою і нашими можливостями. Захотіли подивитися найкращі місця, скуштувати національну кухню.

За його словами, теми путівників вибрані невипадково. «Київ історичний» – наш фундамент, на якому будуємо національну самоідентифікацією, для туристів історичні події і постаті – завжди цікаво. «Київ гастрономічний» стане орієнтиром для туристів, бо всі в інших країнах люблять куштувати національну кухню. «Київ подієвий» присвячений фестивалям європейського рівня, які у нас проводяться - і культурні, і спортивні. «Київ медичний» виник, бо медичний туризм займає левову частку туризму в Україну, у нас доступні і якісні медичні послуги. 

Як підкреслила на презентації директорка Центру публічної комунікації та інформації Анна Куницька, Київ як сучасне європейське місто давно потребував появи таких путівників. А увага не лише до історії, яскравих подій і гастрономії, й до медицини, свідчать про показник європейського сталого розвитку столиці України. 

Виданням путівників займалося видавництво «Саміт-Книга».

- Тема Києва для нас дуже близька та улюблена, - зауважив керівник видавництва Іван Степурін. - Ми видавали спогади киян-старожилів про місто 50-70 років тому «Щоб жити. Розуміючи Київ», «Київ у світлинах забутих фоторепортерів», автобіографічну розповідь бельгійського письменника Марселя Тірі «Проїздом у Києві» про трагічні зимові події 1917–1918 роках, якими він був свідком. У путівниках ми намагалися показати Київ з різних боків, для чого запросили експертів. 

Серія путівників складається з чотирьох видань. Одне з них присвячене медичним послугам у Києві. Йдеться про переваги лікування у місті, відомих медиків, а також конкретні напрямки, які користуються популярністю.

- Туристів завжди цікавить, наскільки у країні якісна система охорони здоров’я. Що трапиться якщо вони захворіють і потребуватимуть медичної допомоги, - зазначив Ігор Торський, віце-президент Української Асоціації Медичного Туризму. Ми маємо чим пишатися: у Києві безпечно лікуватися, і є унікальні методи, яких не знайти у світі. Зокрема, минулого року в Україні з метою лікування побувало 65 тисяч туристів. Популярністю користується клітинна терапія, репродуктивна медицина, стоматологічні послуги, кардіохірургія. 

Гастрономічний путівник розповідає про традиції київського застілля та страви, якими славиться місто, - соління, котлета по-київськи, вареники, крученики, київський торт, узвар, наливки. За словами автора, кулінарного гіда Олексія Волкова, він намагався презентувати національну кухню, страви, які можна скуштувати у столиці.

Подієвий путівник, складений організаторкою свят Оленою Даниленко, присвячений яскравим київським фестивалям, які відбуваються в певний час або протягом цілого року. До таких подій увійшли Книжковий Арсенал, Французька весна, Кураж базар, Atlas Weekend, новорічний ярмарок тощо. 

Історичний путівник дає уявлення про Київ як місто, наповнене легендами. Авторка, гід-екскурсовод Олена Дерябина проводить читачів різними куточками столиці, розповідаючи про історії та видатних особистостей, пов’язаних з ними. 
- Намагалася побудувати свою розповідь як своєрідний танок з містом, - підкреслила вона. 

Наприкінці презентації відбулося урочисте нагородження відзнаками і подяками Управління туризму та промоцій до Дня туризму. 

Нагадаємо, доторкнутися до історії: у столиці відкрили 3D-модель Софійського собору

Фото Бориса Корпусенка