Будівництво паркінгу-укриття біля Пейзажної алеї: головний архітектор Києва детально розповів про проєкт
«Будь-які попередні роботи з будівництва паркінгу-укриття біля Пейзажної алеї в столиці можливі лише після археологічних та геодезичних досліджень»
На цьому наголосив головний архітектор Києва Олександр Свистунов під час інтерв’ю журналістці «Вечірнього Києва».
21 листопада Київрада зняла з розгляду проєкт рішення — ухвалення Детального плану територій у Шевченківському районі. Мова йде про впорядкування території, подальше облаштування зеленої зони в історичному центрі столиці. А також створення укриття і підземного паркінгу на туристичному маршруті.
Громадські активісти виступають як проти будівництва підземного паркінгу на 320 автомобілей, так і протирадіаційного укриття на 1650 місць, що передбачено проєктом, бо, на їхнє переконання, це руйнує історичний центр столиці.
Питання викликало чимало обурень і маніпуляцій, тому на початку засідання мер Києва Віталій Кличко наголосив, що його знімають з розгляду, а натомість головний архітектор столиці розповість про плани міста.
Після виступу в Київраді, Олександр Свистунов поспілкувався з журналісткою «Вечірнього Києва» і деталізував плани та етапи реалізації проєкту у разі його схвалення.
«Це питання зняли з розгляду, щоб ми могли максимально донести всю інформацію до людей — провели презентацію, роз’яснення для активістів, обговорення. Цей проєкт є заключною частиною реалізації великого туристичного маршруту, починаючи від „Скляного мосту“ до Володимирської гірки, Алеї художників, Алеї закоханих та Пейзажної алеї. Залишився останній етап — облаштування території на провулку Киянівському, де зараз існують незаконні гаражі. Це і є фінал нашого великого маршруту», — пояснив головний архітектор столиці.
Він наголосив, що ця територія не є парком та забудована незаконними гаражами, однак знаходиться в зоні охоронного ландшафту. Тому місто проводило чимало консультацій, щоб врахувати усі обмеження:
«Цей проєкт підтриманий науково-методичною радою при Департаменті охорони культурної спадщини та містобудівною — при Департаменті містобудування та архітектури. Він отримав позитивні висновки. Так, ми розуміємо, що ця локація знаходиться у дуже важливій зоні. Саме з точки зору археології та історії. Але порушень з нашого боку немає. Є величезні обмеження і всі вони враховані. Детальний план території — це документ стратегічного планування і на всіх етапах ми повинні рухатися відповідно до чинного законодавства. На сьогоднішній день, жодного порушення законодавства немає».
Натомість, за словами Олександра Свистунова, будівництво нового об’єкта виконує одразу декілька функцій.
«Це протирадіаційне укриття, якого немає на цьому маршруті. Також вирішується питання паркування поблизу історичної частини міста. Цим самим вирішується питання інклюзивності: буде змога дістатись з верхньої до нижньої алеї. Йдеться винятково про збереження рекреаційної зони, облаштування укриття з паркінгом та створення можливості для людей з інвалідністю дістатися всіх рівнів рекреаційної зони».
Верхня частина паркінгу передбачає розташування дитячих та спортивних майданчиків, продовження території Пейзажної алеї, зазначив головний архітектор Києва, показуючи проєкт.
«Наполягаю, щоб люди подивились, що там зараз відбувається в дійсності. Це не комерційний проєкт, а логічне завершення туристичного маршруту. Це не лише про будівництво паркінгу. Порушень по висоті та глибині немає. Для цього ми провели багато обстежень. Ця територія не входить до буферної зони Софії Київської, однак має низку археологічних та пам’яткоохоронних обмежень. Тому будь-які попередні роботи можливі після археологічних та геодезичних досліджень», — підсумував Свистунов.
Насамкінець він підкреслив, що реалізація проєкту унеможливить будівництво будь-яких нових житлових будинків, ТРЦ чи офісних центрів на цій території.
Громадська активістка Карина Назарова розповіла журналістці «Вечірнього Києва», що їхня громада виступає проти цього проєкта, бо він, на їхню думку, руйнує історичний центр міста.
«Я представляю громаду Гончарі-Кожум’яки. Ми виступаємо проти, — наголосила Карина Назарова. — Провелися фейкові слухання, на які запросили голову неіснуючого ОСББ, двірників, сантехніків і т.д. Нас не питали. Міністерство культури, історики та ми проти цього проєкту. Тому що мова йдеться про Старокиївську гірку з написом на камені: „Звідки пішла земля Руська“. Земля Руська не пішла з паркінгу. Вона пішла з цієї гори. Якщо в Києва є гроші і потрібне укриття, давайте добудуємо найбільше укриття столиці — метрополітен».
Громадські активісти, які завітали на засідання сесії Київради мали можливість детально розглянути проєкт та поставити всі питання, які їх турбують, головному архітектору Києва Олександру Свистунову.
До розгляду проєкту рішення — ухвалення Детального плану територій у Шевченківському районі депутати повернуться після діалогу з громадою.
До теми:
- Київ планує завершити облаштування пішохідного маршруту на Пейзажній алеї і звести укриття.
- У КМДА розповіли, що планують зробити у занедбаному Киянівському провулку.
- Як у Києві укріпили схили гір читайте в матеріалі «Вечірнього Києва».
- Неймовірний вигляд сходів на Пейзажній алеї ввечері.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»