У КМДА розповіли, що планують зробити у занедбаному Киянівському провулку
На одному з найближчих засідань Київради депутатам запропонують розглянути проєкт «Детального плану територій по провулку Киянівському у Шевченківському районі м. Києва».
Цей проєкт дозволить створити протирадіаційне укриття на 1650 місць та підземний паркінг на 320 авто. Про це йдеться в офіційному релізі КМДА. Влада столиці надала роз’яснення щодо перспективи перетворення цієї локації, яка нині перебуває у занедбаному стані.
У прес-релізі КМДА йдеться про те, що наразі територія, де планується зведення укриття та паркінгу, не належить до паркової зони і ще за радянського періоду була забудована гаражними боксами з підпірними стінами. Ці конструкції здебільшого зведені самочинно, тобто без відповідної проєктної документації та будь-яких археологічних досліджень.
Роз’яснюється також, що режим використання цієї території, визначений науково-проєктною документацією зон охорони пам’яток, не передбачає заборону нового будівництва, а лише накладає певні обмеження, зокрема висотні. Крім того, передбачені обов’язкові археологічні дослідження перед початком будівельних робіт.
Реалізація проєкту дасть можливість зберегти наявний масштаб забудови, не створюватиме додаткових архітектурних акцентів і домінант, які б порушували традиційний характер історичного середовища.
«Територія проєкту детального плану розташована в межах Центрального історичного ареалу, Центральної планувальної зони, Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», архітектурної і археологічної охоронних зон, зони охоронюваного ландшафту, археологічного заповідника, територій пам’яток ландшафту, історії, археології, зон охорони окремих пам’яток і комплексів.
Проте розміщення тут самовільно збудованих гаражних боксів є не лише порушенням нормативних вимог, а й загрозою для інженерних мереж і споруд та знеціненням історичного й містобудівного значення території», — йдеться в офіційному релізі столичної влади.
Підкреслюється, що будівництво укриття та паркінгу планується в межах великого туристичного маршруту, який щодня відвідують тисячі людей. Неподалік розташовані житлові будинки, лікувальні й навчальні заклади, утім відсутні об’єкти укриття протирадіаційного типу. В умовах воєнного стану розміщення укриттів у місцях скупчення людей є одним з пріоритетів.
«Місто суворо дотримуватиметься вимог пам’яткоохоронного законодавства під час реалізації проєкту Детального плану територій. Зокрема, до початку робіт будуть проведені археологічні дослідження відповідно до Закону України „Про охорону археологічної спадщини“. Крім того, проєктна документація буде направлена на погодження до органів охорони культурної спадщини», — наголосили у КМДА.
Нинішній стан локації з гаражами-самобудами — на фото.
Нагадаємо, у 2020 — 2021 роках капітально відремонтували Пейзажну алею. Спочатку зробили верхню терасу, а восени 2021 року відкрили для прогулянок і нижню терасу схилу, яка довгі роки була захаращеним місцем. На ній збудували нові сходи. І тепер з’явилась можливість спуститись до Воздвиженки.
На Пейзажній алеї провели дуже багато роботи, яку не видно — з підземними комунікаціями, укріпленням схилів, системою водовідведення. Матеріал для мощення доріжок підібрали довговічний — гранітна бруківка, якою вимостили 10 тисяч квадратних метрів території.
Проблемою Пейзажної алеї було хаотичне паркування. Для уникнення цього встановили 30 автоматичних болардів. Аби Пейзажна алея була безпечною та красивою, влаштували 118 опор освітлення. Змонтували система відеонагляду, запрацювали на променаді й тривожні кнопки. Запрошую всіх киян й гостей міста прогулятися гарною новою локацією».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»