Київському коледжу артдизайну присвоїли ім’я Бадрі Лолашвілі, який загинув під час захисту столиці
Київському професійному коледжу артдизайну присвоїли ім’я Захисника, директора КНП «Освітня агенція міста Києва» Бадрі Лолашвілі, який поліг у бою з російськими окупантами в селі Мощун, захищаючи столицю.
Таке рішення ухвалили вчора, 21 листопада, на пленарному засіданні IV сесії Київської міської ради IX скликання 75 депутатами.
Бадрі Лолашвілі добре знали в столиці. Він був начальником відділу Департаменту освіти й науки, молоді та спорту, а згодом очолив КНП «Освітня агенція міста Києва». Досяг неабиякого результату в цифровізації освіти.
Ні великі плани в галузі освіти, ні молода дружина з немовлям на руках не зупинили патріота України, уродженця Грузії Бадрі стати на захист Києва, коли почалася широкомасштабна війна.
Депутатка Київради (фракція УДАР) та голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха нагадала, що Бадрі Лолашвілі був ініціатором, керівником і координатором багатьох освітніх проєктів.
«Завдяки його зусиллям було створено понад 200 онлайн курсів та понад 100 курсів професійного спрямування. КНП „Освітня агенція міста Києва“ під його керівництвом впровадило принципово нові інструменти цифровізації освіти. Для всіх, хто його знав, Бадрі Годердзійович став прикладом професіоналізму, чесності та відданості ідеалам», — наголосила Вікторія Муха.
Ініціатива щодо присвоєння його імені коледжу артдизайну належить трудовому колективу закладу, і вона отримала широку підтримку освітянської спільноти та громади.
Директорка Департаменту освіти і науки Олена Фіданян розповіла журналістці «Вечірнього Києва», що проєкти новатора і Захисника України Бадрі Лолашвілі живуть і зараз, а його улюблена фраза: «Освіта має бути цікавою» — стала крилатою серед освітян і здобувачів освіти.
«Депутати Київради добре знали загиблого Бадрі Лолашвілі, бо він був директором «Освітньої агенції», який ще у 2014-ому році у складі 72-ї бригади «Чорних Запорожців» пішов захищати Україну. Після початку повномасштабної війни, він став на захист Києва, знову приєднавшись до 72-ї бригади. 13 березня Бадрі загинув у Мощуні, захищаючи всіх нас.
Ми, освітяни, підтримуємо всі справи Бадрі, адже під його керівництвом «Освітня агенція» займалася розвитком інноваційних проєктів».
За словами Олени Фіданян, у Київському коледжі артдизайну, якому присвоєно ім’я Бадрі Лолашвілі, дуже багато сучасного, нового обладнання, яке закуплене саме під його керівництвом.
«Нам не вистачає розумних, талановитих людей. У Бадрі завжди були дуже цікаві ідеї щодо розвитку освіти в подальшому. Його проєкти живуть і зараз. Серед них: «Живі книги», Перше онлайн-радіо «Школа», яке слухають багато і дорослих, і дітей. А скільки було закуплено сучасного обладнання, яке допомагає школярам бути більш освіченими і робить навчання цікавішим. Фраза Бадрі тепер для нас всіх стала крилатою: «Освіта має бути цікавою», — підсумувала директорка Департаменту освіти і науки.
Саме завдяки героїзму таких, як Бадрі Лолашвілі, ворогам не вдалося захопити Київ. Він віддав своє життя за Україну і її майбутнє.
«Вечірній Київ» у своїй серії пам’ятних публікацій «Пантеон Героїв», присвячених загиблим захисникам з Києва писав про новатора в освіті Бадрі Лолашвілі, який нероздумуючи став на захист своєї країни спочатку у 2014-ому році, а потім з початком широкомасштабної війни.
Стаття написана на основі інтерв’ю журналістки «Вечірнього Києва» з мамою Героя — Ларисою Павлівною, братом Павлом, дружиною Яною, колегою Тетяною Самойленко та другом і однодумцем Микитою Бугайовим. Читайте матеріал за посиланням.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»