У Києві створюють спеціальний хаб для ВПО, — Хонда
Київ продовжує активну підтримку внутрішньо переміщених осіб, які потребують адаптації у великому місті.
Про це для спільного проєкту «Київ фм» та «Вечірнього Києва» розповіла заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.
У Києві діє вісім міських цільових програм, під які підпадають в тому числі ВПО, але багато ВПО, особливо з окупованих громад, про них не знають.
«Наприклад, є можливість отримати гранти, кредити, пільгову оренду житла тощо. Є суттєві прогалини у комунікації з внутрішньо переміщеними особами, бо багато з них просто не знають про можливості, які надав їм Київ. Точкою входу для ВПО стане інтеграційний хаб, що невдовзі відкриється на лівому березі Києва, створений за ініціативою мера Києва Віталій Кличко у партнерстві з Благодійний фонд „Рокада“. Він стане місцем підтримки, комунікації та розвитку для людей, які вимушено покинули свої домівки через війну», — повідомила Марина Хонда.
Відповідаючи на запитання, де люди можуть дізнатися про всі ці програми й можливості, заступниця голови КМДА сказала, що це складне питання, оскільки інформація швидко змінюється, і багато ВПО не знають, де її шукати.
«Щобільше, люди з маленьких містечок навіть не знають про існування цілої низки соціальних послуг, оскільки в їхньому регіоні такого не було. Наприклад, догляд удома, паліативна допомога тощо. Київська структура послуг досить складна, тому ВПО важко одразу зорієнтуватися, куди звертатися і що доступно», — пояснила Марина Хонда.
Вона розповіла, що ще в лютому минулого року міський голова зібрав представників громад окупованих територій, і тоді виникла ідея створити спеціальний хаб для ВПО. Це має бути не просто інформаційний центр, а місце, де надаватимуть безоплатну правову допомогу, психологічну підтримку й соціальний супровід.
Цей центр запрацює взимку 2025 року на Харківському шосе, 4 А. Нині там тривають ремонтні роботи.
«Ми обрали досить зручну локацію — майже посередині між Дніпровським, Дарницьким і Деснянським районами. До речі, саме в Дарницькому та Дніпровському районах зараз проживає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб», — підкреслила Марина Хонда.
Повний текст інтерв’ю читайте тут.
Читайте також: «Інтеграційний хаб допоможе переселенцям комфортніше почуватися у Києві».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»