Київ викупить приватну землю заказника «Протасів Яр» імені Романа Ратушного
Столиця розробить екологічний паспорт ландшафтного заказника «Протасів Яр» імені Романа Ратушного, а також викупить з приватної власності земельні ділянки на його території.
Таке рішення ухвалили вчора, 19 вересня, на пленарному засіданні III сесії Київської міської ради IX скликання 84 депутатами, щоб захистити зелену зону та унеможливити будь-яку забудову в майбутньому.
Як розповів депутат Київради від «Європейської солідарності», голова Постійної комісії Київради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції Леонід Ємець, боротьба за збереження Протасового Яру триває десятки років і має багато протистоянь.
«Ще у 2004 році більшу частину землі Протасового Яру приватизували. Забудовник планував там створити нові житлові комплекси. Але громада об’єдналася і сказала: тут має бути сквер і жодної забудови бути не може. Це забудова, яка не влаштовує, ані мешканців району, ні жителів столиці загалом. І громада проявила свою позицію не лише фізичним протистоянням, а й юридичним. Відстояли цю справу не в одному суді. Дійшли й до Верховного Суду. Виграли. Забудовник не припиняв теж свій протест. Подавав по другому-третьому колу.
Два роки тому Київрада прийняла рішення про створення ландшафтного заказника місцевого значення «Протасів Яр» імені Романа Ратушного. Забудовник і надалі не погоджувався з тим, щоб віддати придбану 20 років тому землю, назад у власність громади.
У результаті сьогодні Київрада ініціювала процес викупу з приватної власності земельних ділянок, які розташовані на території ландшафтного заказника місцевого значення «Протасів Яр» імені Романа Ратушного. А також ми доручили Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА розробити положення та екологічний паспорт цього заказника», — наголосив Леонід Ємець.
До екологічного паспорта увійде детальна інформація про флору та фауну заказника, його природні особливості, а також історична та екологічна цінність. Документ дозволить більш чітко регламентувати охорону території та зберегти її унікальні природні комплекси від знищення.
Також читайте на «Вечірньому Києві»:
- Вулиця Богдана Ступки та сквер Українського радіо: у Києві перейменували 13 об’єктів
- Столичний театр на Контрактовій площі отримав нову назву — Київська опера, а Київський камерний театр «Дивний замок» став «Театром на Солом’янці».
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»