ЄМЕЦЬ Леонід Олександрович

Леонід Ємець
Леонід Ємець

Голова Постійної комісії Київради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції

Леонід Ємець народився 30 серпня 1979 року в Києві.

У 2001-му з відзнакою закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «правознавство». У 2009 році захистив дисертацію на тему «Публічне управління неполітичними об'єднаннями громадян — адміністративно-правове дослідження» та здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук. Докторську дисертацію захистив у 2019 році в Харківському національному університеті внутрішніх справ. Здобув науковий ступінь доктора юридичних наук. Має почесне звання «Заслужений юрист України”.

Трудову діяльність розпочав у 1998 році на посаді юрисконсульта у ТОВ «Маестро». Впродовж наступних 10 років працював на посадах начальника юридичного відділу – юрисконсульта у державних та комерційних організаціях. 

З 2005 року - викладач, доцент у Дніпропетровському гуманітарному університеті. У 2006-му році був обраний депутатом Печерської райради, де очолив фракцію «Наша Україна». У 2009 році вийшов з партії «Наша Україна», написавши відкритого листа Президенту Віктору Ющенку, у якому висловив незгоду з його політичним курсом. 

У 2012-2019 роки - народний депутат України VII-VIII скликань. У 2012 році балотувався від партії «Батьківщина», а у 2014-му – від партії «Народний фронт». Обидва рази перемагав на виборах у 221 мажоритарному окрузі в Києві. З 2014 по 2019 рік - перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя. 

Під час Революції гідності відповідав за судовий супровід активістів Євро- та Автомайдану. На позачергових парламентських виборах у 2019 році Леонід Ємець балотувався від партії «Голос» (виборчий округ № 221), але програв кандидатці від «Слуги народу» Анні Пуртовій.  

З 2020 року – депутат Київради, фракція «Європейська солідарність».  

Леонід Ємець одружився у лютому 2014 року. Дружина – Світлана Володимирівна Ємець (Тараторіна), письменниця, лауреат літературної премії “ЛітАкцент року 2018”, премії Європейського товариства наукової фантастики The CHRYSALIS AWARDS. 

25 травня 2015 року у подружжя народився син, якого назвали Олександром - на честь його діда Олександра Ємця. 

Олександр Іванович Ємець – народний депутат перших трьох скликань. Його підпис стоїть під Актом проголошення незалежності України. Олександр Ємець загинув у автокатастрофі в Дніпропетровській області 28 січня 2001 року.

Всі публікації з Леонідом Ємцем