Захистив небо над столицею ціною власного життя: вулицю на Нивках назвали на честь пілота Олександра Бринжали
Олександр Бринжала — льотчик-винищувач першого класу, який служив у 40-й бригаді тактичної авіації авіаз’єднання Повітряного командування «Центр» ПС ЗСУ на Київщині.
Впродовж останніх півтора року Київрада підтримала перейменування майже 300 вулиць, провулків, проспектів та площ, назви яких пов’язані з країною агресоркою та радянським союзом. Також у межах дерусифікації була перейменована вулиця Мамасали Тешенбаєва у Шевченківському районі Києва.
Вона виникла у середині XX століття на Нивках та мала назву 863-тя Нова. З 1953 року мала назву Станкозаводська, а з 1979 її назву українізували, замінивши її на Верстатозаводську.
У 1985 році вулицю перейменували на честь героя СРСР Мамасали Тешенбаєва, учасника німецько-радянської війни, що брав участь у визволенні Києва у 1943 році.
8 грудня 2022 року Рішенням Київради вулицю перейменували на честь українського льотчика, Героя України Олександра Бринжали.
Він народився 14 листопада 1974 року в місті Охтирка на Сумщині. Закінчив міську середню школу № 5 (1991). Того ж року він вступив до Харківського інституту Військово-Повітряних сил (нині — Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба).
Служив у 40-й бригаді тактичної авіації (Васильків), авіаз’єднання Повітряного командування «Центр» Повітряних сил Збройних сил України. Був льотчиком-винищувачем літака МіГ-29.
З 2014 року Олександр Бринжала брав участь у виконанні бойових завдань у зоні Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил на Сході України. Навчав курсантів.
Після повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну 24 лютого 2022 у ніч на 2 березня у складі пари вилетів на перехоплення дванадцяти російських винищувачів, що планували атакувати Київ і стратегічну інфраструктуру столичного регіону.
У повітряному бою Олександр підбив 2 російських літаки, після чого його літак був збитий ворожою ракетою, а сам пілот не встиг катапультуватися.
За спогадами колег, він був справжнім професіоналом, маневрам і влучності якого не було рівних. Він буквально жив небом та лишився у ньому назавжди.
У полеглого героя залишилися літні батьки, дружина та донька.
За мужність майорові Олександру Бринжалі надали звання Героя України та орден Богдана Хмельницького III ступеня. Обидві нагороди — посмертно.
Також на околиці селі Раковичі на межі Київщини та Житомирщини, де загинув військовий, був встановлений пам’ятний хрест захисникові українського неба.
Ім’ям героя названа також вулиця у Василькові.
Публікацію створено за матеріалами з відкритих джерел.
***
Повний перелік вулиць Києва, перейменованих з 2014 року.
У разі перейменування вулиці, документи киянам змінювати не потрібно.
Нагадаємо, що у центрі столиці встановили мініатюрного Привида Києва.
До теми: Генерал із серцем солдата: у Печерському районі з’явилася вулиця Сергія Кульчицького.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»