Студенти поділилися своїм баченням майбутнього столиці

У Києві відбулася перша Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю PROКиїв.
Сьогодні студенти київських вищих навчальних закладів презентували своє бачення вирішення потреб і перспектив розвитку Києва в межах актуалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2027 року. Захід пройшов для комунікації перспективного розвитку міста в межах Платформи розвитку Києва, ініційованої Департаментом економіки та інвестицій КМДА.
Відкрив конференцію перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Сьогодні в межах заходу ми об’єднані єдиною метою — залучити науковий погляд талановитої молоді на виклики та перспективи розвитку нашого міста. Зокрема до актуалізації Стратегії розвитку міста Києва до 2027 року, над якою вже розпочато роботу. У документі врахують заходи, орієнтовані на зменшення соціальних і безпекових наслідків російсько-української війни та відновлення економічного потенціалу столиці.
Водночас стратегічні цілі розвитку Києва до 2027 року — підвищення рівня конкурентоспроможності економіки столиці, підвищення комфорту життя мешканців, розвиток культури та збереження історичної самобутності — залишаються актуальними. Київ, як столиця України, має залишатись амбасадором змін в епоху глобальних трансформацій», — сказав Микола Поворозник.
Він зауважив, що оновлена Стратегія зокрема буде спрямована на посилення безпеки в місті та стійкості до зовнішніх загроз; відновлення та стимулювання розвитку економіки на засадах SMART-спеціалізації та підтримку бізнесу.

Також у Стратегії врахують відновлення й розвиток сталої й інклюзивної соціальної інфраструктури та житла; розвиток послуг із підтримки учасників бойових дій та їхніх сімей, постраждалих внаслідок збройної агресії; створення безпечного, комфортного, екологічного та інклюзивного міського середовища з урахуванням потреб різних категорій населення.
Захід ініціював КНДУ «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста». Участь у конференції взяли ректори та керівництво вищих навчальних закладів, доктори та кандидати наук, науковці, аспіранти, магістранти, студенти.
Під час конференції працювали 12 секцій та напрямків, у рамках яких студенти поділилися своїм баченням змін у сферах управління та адміністрування міста, медичних та фармацевтичних наук, будівництві та дизайні, туризмі, екології, філософії, культурі, юридичних науках. У доповідях торкалися перекваліфікації ветеранів війни, їх успішної реінтеграції в суспільство та повернення до мирного життя, створення міського безбар’єрного середовища.

Так, студент Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Ростислав Кабан розповів про інклюзивну освіту у закладах вищої освіти на прикладі свого університету. Хлопець із церебральним паралічем з власного досвіду розповів про безбарєрність «України».
Зокрема про Центр інклюзивних технологій навчання, який забезпечує підтримку студентів, а саме: педагогічну, психологічну, соціальну (супровід студентів розпочинається на етапі вступу до ЗВО, та формується «картка потреб» студента. Також створений Центр самостійної роботи, де є обладнані робочі місця для студентів з інвалідністю по зору, слуху, опорно-рухового апарату, організовано доступ до інтернету.
Ростислав зазначив, що інші київські університети наразі тільки на шляху до такої безбар’єрності, проте навчальні заклади будуть змінюватися, бо у нашому суспільстві, зокрема і через війну, збільшується кількість людей з інвалідністю. І чимало з них будуть змінювати професії, здобувати новий фах.
У своїх доповідях студенти ділилися своїми дослідженнями про те, як громадські організації можуть бути інструментами впливу на міські політики, як долати гендерні розриви, як підходити до проблем профорієнтації. Та чимало інших. Були й цілком конкретні пропозиції для покращення інфраструктури.

Зокрема студент Київського національного університету будівництва та архітектури Єгор Бондаренко запропонував свої рішення. Хлопець, зазначив, що наявна велоінфраструктура міста досить «розірвана», є чимало велодоріжок, не складені в єдиний маршрут.
Зокрема у Дарницькому районі можна облаштувати окрему смугу для велотранспорту на вулиці Привокзальній. Для цього треба тільки трохи «потіснити» автомобілі, для яких виділено по три смуги в кожну зі сторін. Найцікавіше, що ідеї хлопця узгоджуються із баченням велоспільноти міста, яка пропонує облаштувати веломережу на вулицях Привокзальна, Ялтинська, Тростянецька, Здолбунівська, Ахматової, Вербицького та Ревуцького в Дарницькому районі.
«Сподіваюся, що наступного року, ми зберемося у цій же Колонній залі КМДА, і студенти розкажуть по те, що їхні ідеї реалізовані», — зазначив директор КУ «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста», заступник голови організаційного комітету конференції Сергій Павловський.
Секретар Київради Володимир Бондаренко вручив Подяки Київського міського голови ректорам вищих навчальних закладів за вагомий внесок у розвиток системи вищої освіти в Києві, високоякісну освітньо-наукову діяльність і професійну підготовку фахівців.
Читайте також:
- Київська МАН провела Національний конкурс комп’ютерних проєктів: подробиці
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»