У Києві створюють платформу підтримки ВПО: хто увійшов і як долучитися

«Ми маємо поборотися за кожного з наших сьогоднішніх переселенців-українців, які ще тримаються за Україну».
У середу, 13 березня, мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко ініціював створення київської платформи підтримки ВПО. У ній беруть участь 25 представників громад Луганської, Херсонської, Сумської, Донецької, Запорізької областей.
Столиця разом з владою тимчасово окупованих територій та міст, де тривають активні бойові дії, допомагатимуть внутрішнім переселенцям у Києві.
«За офіційними даним близько 9 мільйонів українців зараз перебувають за кордоном, де вони отримують допомогу від наших партнерів, за що ми їм дуже вдячні. Приблизно така ж кількість ВПО знаходиться в Україні, і велика кількість з них — у Києві.
У нашому місті зареєстровані 410 тисяч ВПО (З 2014 року. З них 210 тисяч — зареєстровані з 24 лютого 2022 року — ред.). Ще 50 тисяч живуть з таким же статусом без реєстрації. Ми робимо все, щоб кожен з них отримав допомогу. Ми надаємо особливим групам тимчасове житло. Вони користуються майже всіма пільгами, як кияни», — сказав Віталій Кличко у коментарі журналістам.
Він наголосив, що Київську платформу для ВПО створили для розв’язання ключових питань, які нині турбують громади.
«Вони залишили свої домівки, своє майно, і зараз залишилися без даху над головою. Це потрібна турбота для них», — додав мер.



На рівні держави досі не врегульовані всі необхідні питання щодо забезпечення потреб та прав ВПО. Але Київ постійно робить усе для того, щоб переселенці жили комфортно та легше адаптувалися на новому місці, щоб були забезпечені всіма сервісами, які мають кияни, сказав Кличко.
У Києві переселенцям допомагають знайти роботу, надають медичні та соціальні послуги. Діти можуть продовжити навчання у школах та садочках. Також місто безкоштовно надає певним категоріям переселенців квартири для тимчасового проживання.
«Київ дуже багато робить для ВПО. Проте не всі люди розуміють, які послуги та пільги в них є, на яку допомогу та підтримку вони можуть розраховувати в Києві. Як отримати „Картку киянина“, що вона дає, а ще — які додаткові послуги людина може отримувати», — додала заступниця голови КМДА Марина Хонда у коментарі журналістам.
Вона підкреслила, що проблеми та запити ВПО, які переїхали до столиці в 2014 році, дещо відрізняються від проблемних питань ВПО, які переїхали з 2022.

«Київська платформа задля допомоги ВПО, яку ініціював Віталій Кличко, про працевлаштування, забезпечення житлом, про послуги та сервіси, допомогу в оформленні документів, юридичні консультації, про психологічну допомогу. Київ уже знайшов приміщення, де можна створити інтеграційний простір для ВПО. У майбутньому — це буде місце для постійної комунікації ВПО із владою Києва, тимчасово окупованих територій та міст, де тривають активні бойові дії для ефективного надання всіх видів послуг», — сказала Марина Хонда.
Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко розповів «Вечірньому Києву», що на сьогодні головний запит переселенців з Маріуполя — це забезпечення житлом.
«Ми прийшли зараз з цим запитом до міського голови Києва Віталія Кличка. Вже є рішення, ми вчора підписали угоду про співпрацю, і 28 квартир найближчим часом з’являться у Києві для наших маріупольців», — поділився Вадим Бойченко.


Він подякував меру Києва за всебічну підтримку мешканців Маріуполя, яку столиця надала з початку повномасштабного вторгнення рф.
«Сьогодні 20 тисяч мешканців (Маріуполя — ред.) отримають цю підтримку у двох центрах (підтримки ВПО — ред.). Найбільший центр у нас на Магнітогорській, 9. Він набирає обертів. Саме зараз ми працюємо над тим, щоб медична складова запрацювала гідно, підтримуючи наших маріупольців стосовно вторинної ланки медицини», — додав Вадим Бойченко.
Водночас заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк зазначив, що підтримка внутрішніх переселенців сьогодні — це внесок в економіку країни.

«З кожним роком ступінь підтримки міжнародної спільноти щодо України знижується, і в частині гуманітарних пільг також буде зменшуватися. З десятка мільйонів людей, які покинули країну — більшість працездатних або ті молоді люди, діти, які будуть завтра працездатні, але вони вже не в Україні, залишивши у нас непрацездатних осіб.
Я чітко переконаний, що ми маємо поборотися за кожного з наших сьогоднішніх переселенців-українців, які ще тримаються за Україну», — закликав він.
Представників влади тимчасово окупованих та тих громад, де ведуться активні бойові дії, запрошують долучитися до створення хабів та участі в київській платформі. Електронна адреса для звернень — [email protected].
Юлія СЕРГЕЄВА, фото Бориса КОРПУСЕНКА, «Вечірній Київ»