Прем’єр-міністр Болгарії відвідав пошкоджену ракетою дев’ятиповерхівку у Києві. ВІДЕО

У понеділок, 26 лютого, дві іноземні делегації побували у Солом’янському районі, який найбільше постраждав від російської агресії.
Зокрема, прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков і парламентарі з Данії відвідали дев’ятиповерхівку на Мокрій вулиці (колишня Кудряшова), яка суттєво постраждала внаслідок російської повітряної атаки на Київ 2 січня. Бойова частина ракети впала у 10 метрах від будинку, утворивши вирву глибиною шість метрів. Тоді загинули четверо людей, ще 48 — отримали поранення.
Пізніше експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз дослідили уламки збитої ППО ракети, що впали на Мокрій вулиці та встановили, що це була балістика північнокорейського виробництва.


Заступник голови КМДА, депутат Київради (фракція УДАР) Вячеслав Непоп розповів закордонним політикам, що у будинку на дев’ять підʼїздів внаслідок вибуху були пошкоджені 215 з 354 квартир, 10 з них згоріли вщент. Крім того, постраждали дві школи та дитячий садок. Також вибухова хвиля вибила вікна у багатьох сусідніх будинках.
«Наразі триває інструментальне обстеження будинку. Відновлювальні роботи плануємо завершити до кінця літа. Найбільше постраждали 3, 4 і 5 підʼїзди. Там частково зруйновані конструктивні елементи, але маємо технічні рішення для їх відновлення.
Деякі балкони, стіни, ліфти потребують заміни. У міста є кошти на відновлення. Однак, ми шукаємо партнерів, які допоможуть зробити утеплення будинку, щоб мешканці повернулися у ліпші умови, ніж були до пошкодження. На термомодернізацію знадобиться додатково близько 20 мільйонів гривень», — сказав Непоп.


За його словами, оселі, що зазнали незначних пошкоджень, ремонтуватимуть за програмою «єВідновлення». Заступник голови КМДА також зазначив, що загалом від російських атак у Києві постраждали понад 800 будинків, 30 з них отримали дуже серйозні пошкодження. Місто повністю відновило вже 21 будинок.
Своєю чергою голова Солом’янської райдержадміністрації Ірина Чечотка розповіла, що жителям пошкодженої дев’ятиповерхівки, які потребували тимчасове житло, були запропоновані нові квартири з ремонтом. У них зараз завозять меблі.
«Найбільше постраждали 3, 4, 5 підʼїзди. Решта людей з 6 по 9 під’їзди залишилися проживати у своїх квартирах. Усі комунікації там були відновлені буквально на другий день після атаки 2 січня. Що стосується 1 та 2 під’їзду, то частина людей виїхала, а частина залишились. Всі питання переселення, які виникають, опрацьовуються у чаті будинку, а також робочою групою адміністрації», — сказала Чечотка.




Члени парламентської делегації Данії на чолі з Нільсом Флеммінгом Гансеном оглянули будинок і побували в одній з квартир, яка згоріла вщент. Також іноземні парламентарі ознайомились з планами щодо відновлення дев’ятиповерхівки.
«Приємно бачити такий професійний підхід від міської влади, здатність і прагнення допомогти людям», — сказав Нільс Флеммінг Гансен.
Він також нагадав, що нещодавно Данія оголосила про новий пакет військової допомоги для України на понад 247 мільйонів доларів, у який увійдуть системи ППО, дрони та артилерійські снаряди.
Своєю чергою, Непоп подякував данському народу за підтримку України та допомогу з відновленням наших міст.
Голова болгарського уряду Ніколай Денков, який прибув до Києва з офіційним візитом разом із кількома міністрами, також оглянув пошкоджені квартири. Він пройшовся згарищем, роздивися обвуглені оселі, вибиті вікна, зруйновані балкони та залишки меблів і речей, знищених пожежею.
А на запрошення Непопа, приїхати наступного разу та подивитися на відновлений будинок, відповів:
«Обов’язково приїдемо святкувати перемогу».
До Києва болгарська делегація прибула поїздом. Після огляду пошкодженого будинку Ніколай Денков зустрівся з Президентом Володимиром Зеленським.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»