У київському ботсаду почали масово квітувати азалії. ФОТО

На одному кущі може розпуститися до 300 квіток. Фото: Ірина Марчук
На одному кущі може розпуститися до 300 квіток. Фото: Ірина Марчук

Пік квітування може протриматися декілька тижнів.

У оранжереях Київського ботанічного саду імені Гришка почали масово квітувати азалії. І в цей час оранжерея, що перетворюється на місце обов’язкове для відвідування багатьох киян.

У ботсаду так підібрали експозицію різних сортів, що отримали безперервне цвітіння з грудня по квітень. Тривалість цвітіння однієї квітки азалії — близько 2 тижнів, а рослини віком 20–25 років — понад 2,5 місяці. Причому на одному кущі може одночасно розкриватися 300 і більше квіток. Проте пік квітування почався саме зараз.

У експозиції представлено 30 сортів азалії та 15 сортів камелії. Загалом колекція азалій та камелій НБС ім. М. М. Гришка за кількістю видів та сортів займає одне з провідних місць в Європі. Основу складають сорти азалії індійської, аналогів якої в такій кількості і якості немає в інших ботанічних садах України.

Також в оранжереї продовжують квітувати «родички» азалій — камелії. Про квіти, які любила Коко Шанель «Вечірньому Києву» розповідала інженер відділу тропічних та субтропічних рослин Ірина Марчук.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»