У Києві відкрили хаб для колишніх військовополонених
У столиці за ініціативи захисників Маріуполя відкрили простір для спілкування, консультування та реабілітації визволених з полону оборонців України.
Про це повідомляє у Телеграмі Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Як зазначили у Штабі, YOUkraine hub — це простір для взаємопідтримки й допомоги тим, хто побував у руках ворога, а зараз намагається відновити сили і призвичаїтись до нормального життя.
Як заявила засновниця фонду YOUkraine Анна Мурашенко, окрім держави, яка допомагає звільненим з полону, має бути і підтримка громадян, тому фонд долучився до створення хабу і взяв на себе організаторські питання.
Робота хабу відбуватиметься за принципом «свої для своїх». Адже самі військовослужбовці як ніхто інший знають, що з поверненням додому приходять інші випробування: необхідність соціалізації, налагодження особистого життя у часи війни.
Визволені з російського полону захисники Маріуполя Валерія «Нава» Суботіна і Дмитро «Дипломат» Андрющенко звернули увагу на те, що подібні заклади дуже потрібні для зустрічей і спілкування між оборонцями з досвідом полону. Також важливо, що тут можна буде отримати юридичну й психологічну допомогу.
«Координаційний штаб працює над тим, щоб повернути додому усіх українських героїв, але важливо також, щоб визволені оборонці відчували увагу і вдячність суспільства, мали можливість збиратися в подібних місцях для спілкування і взаємопідтримки», — зауважив керівник секретаріату Координаційного штабу Богдан Охріменко.
Координаторка проєктів підтримки родин Коордштабу Вікторія Цимбалюк повідомила, що Координаційний штаб підтримує цю та подібні ініціативи самоорганізації звільнених з полону оборонців та їхніх родин.
Більше про роботу YOUkraine hub можна довідатись за телефоном: +380 966 824 101.
Читайте у «Вечірньому Києві»: Азовець «Дипломат» втратив у полоні 45 кілограмів, але не втратив віри у свою країну. Не дивлячись на те, що російські ефесбешники щодня промивали мізки українському військовому, він не зламався. Навпаки — тепер офіцер полку «Азов» вважає своїм обов’язком за будь-яких обставин доносити до світу правду, аби скоріше повернути додому своїх побратимів. Він постійний учасник і співорганізатор акцій на підтримку військовополонених.
Катували струмом, щоб зізнався про співпрацю із західними спецслужбами: історія полоненого захисника Євгена Шибалова. Зараз про виживання й катування в російському полоні Євген дописує книгу. І продовжує службу в ЗСУ.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»