У столиці проходять безкоштовні екскурсії місцями Революції Гідності: розклад на лютий

Учасники зможуть дізнатися, як жила територія протесту впродовж 94 днів, ким були Герої Небесної Сотні та чому Майдан став першою переможною битвою російсько-української війни.
Лютневі дні Революції Гідності стали одними з найтрагічніших в історії незалежної України.
Цьогоріч ми відзначаємо десяту річницю доленосних подій Майдану та вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали життя у боротьбі за краще майбутнє нашої країни.
Музей Майдану запрошує охочих долучитися до тематичних екскурсій, яких у лютому буде чотири.

8 та 22 лютого — «Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану»
Розповідатимуть про внутрішнє життя та облаштування Майдану. Учасники дізнаються, як за допомогою ряду ініціатив майданівці створили унікальну систему горизонтальних зв’язків. Саме це допомогло забезпечити функціонування наметового містечка та всієї території протесту — від оборони до харчування та надання медичних послуг.
«Оживити» наметовий табір і локацію «Мистецького Барбакану», однієї з цих ініціатив, можна за допомогою музейного проєкту «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану», стенди якого розміщено на екскурсійному маршруті.
Початок о 16:00
Старт маршруту біля КМДА (вул. Хрещатик, 36)
Локації маршруту: Київська міська державна адміністрація — вулиця Хрещатик — майдан Незалежності — Будинок профспілок — Європейська площа — вулиця Михайла Грушевського.
10 та 17 лютого — «Місцями Революції Гідності. Хроніка подій»
На екскурсії розкажуть про перебіг подій Майдану від перших днів протесту до початку російсько-української війни. Про етапи революційних подій та ключові місця в центрі столиці, пов’язані зі знаковими епізодами 94-денного протесту.
На алеї Герої Небесної Сотні, де сталися найтрагічніші події Революції Гідності, учасники віддадуть шану полеглим майданівцям і за традицією вдаримо у Дзвін Гідності.
Побачити, який вигляд мали наметове містечко, барикади та «Йолка», можна за допомогою смартфона, скориставшись технологією доповненої реальності. Це можна зробити завдяки QR-кодам на стендах музейного проєкту «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану».
Початок об 11:00
Старт маршруту на Михайлівській площі (біля банера про Героїв Небесної Сотні)
Локації маршруту: Михайлівська площа — Михайлівський собор — майдан Незалежності — Будинок профспілок — вулиця Хрещатик — алея Героїв Небесної Сотні — Дзвін Гідності.
Участь безкоштовна за попередньої реєстрації.

Уперше в одному місці ви зможете побачити персональні речі та дізнатися історії Героїв Небесної Сотні. Ви дізнаєтеся про цікаві факти боротьби українців за свободу, починаючи з Революції на граніті, акції «Україна без Кучми», Помаранчевої революції, Мовного майдану, Революції Гідності та російсько-української війни.
Кураторки проєкту «Земні шляхи Небесної Сотні» Ольга Сало та Анастасія Гайдукевич-Качуро розкажуть про людей, які змінили перебіг новітньої історії України, — майданівців, які першими загинули у боротьбі за свободу.
Кураторські екскурсії відбудуться 10 лютого, 11 лютого, 17 лютого, 20 лютого, 24 лютого, 25 лютого. Початок о 14:00.
Тривалість екскурсії — 1 година 15 хвилин. Кількість місць в одній групі обмежена, тож просимо вас зареєструватися
https://forms.gle/aCkX9LRHhn13XH2U7
Де: Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Вартість: вхідний квиток до Музею історії Києва (120/60 грн — повний/пільговий).
Ознайомитися з виставкою можна до 25 лютого згідно з графіком роботи:
Ср–Нд: 12:00–19:00, Пн–Вт: вихідні.
Також охочих запрошують відвідати інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок) та виставку «Назустріч свободі!»
Інфоцентр працює з 11:00 до 18:00 в усі дні, окрім неділі та понеділка. Щовівторка та щочетверга о 14:00 можна побувати на безкоштовній екскурсії. Замовити екскурсію за тел. +38 096 28 42 807
Пам’ять — це теж зброя: 21 січня 2024 року у Києві вшанували перших Героїв Небесної Сотні.
10 років поспіль Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності збирає небайдужих, рідних загиблих Героїв Майдану, щоб нагадати всім про те, яку ціну Україна платить за Незалежність та повернення до європейського дому.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»