Київських поліцейських вчили бути в ресурсі та надавати кризову допомогу іншим
Тренінг пройшов у рамках проєкту «Пункт психологічних практик».
Столичні поліцейські охорони реалізують важливий проєкт — «Пункт психологічних практик», де їх вчать реагувати на гострі психічні стани цивільних, надавати кризову психологічну допомогу, а також піклуватись про своє ментальне здоровʼя.
Цього тижня, 21 грудня, для них провели тренінг на тему: «Перша психологічна допомога. Самодопомога». Поліцейські моделювали потенційні екстремальні ситуації, наближені до реалій сьогодення. Наприклад, як стабілізувати людину, у якої почалась гостра панічна атака, агресія чи нервове тремтіння.
Окремим питанням тренінгу була тема ресурсу самого працівника, адже якщо той матиме психологічні негаразди, він не зможе банально якісно надати допомогу іншим.
Відтак, вони правоохоронці опанували техніки дихання, заземлення та м’язової релаксації, візуалізації; ділились враженнями та обговорювали практики.
Як повідомляв раніше «Вечірній Київ», ініціатива проекту «Пункт психологічних практик» — одна зі складових Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». У правоохоронних структурах її реалізують задля збереження кадрового потенціалу та психічного здоров’я працівників поліції. Їх вчать формувати правильні звички та піклуватись про своє ментальне здоров’я.
На початку грудня поліцейські Києва влаштовували «Пункт психологічних практик» у метро. Вони пропонували дітям та дорослим ставали у коло та ділились своїми негативними емоціями. Потім, у вигляді повітряних кульок, негатив та страх символічно відпускали зі свого життя, а позитивні емоції-кульки притягували до себе.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»