Кличко зустрівся з делегацією ЄБРР та обговорив подальшу співпрацю
У співпраці з ЄБРР столиця реалізує декілька важливих проєктів.
Мер Києва Віталій Кличко зустрівся у столичній мерії з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку. Наразі у співпраці з ЄБРР столиця реалізує декілька важливих проєктів. Зокрема, за програмою «Зелені міста». Кличко обговорив з представниками ЄБРР подальшу співпрацю.
«Європейський банк реконструкції та розвитку — давній і надійний партнер Києва. Ще у 2019 році Київ приєднався до програми ЄБРР „Зелені міста“. Ми реалізуємо проєкти, спрямовані на вирішення питань кліматичних змін і довкілля. В рамках цієї програми місто втілює проєкти на загальну суму 320 млн євро. Зокрема — „Модернізація міського транспорту м. Києва ІІ“. — 180 млн євро передбачені на оновлення рухомого складу громадського транспорту. З них на вагони метро — 50 млн євро, на трамваї — 60 млн євро. Та на комплексну реконструкцію трамвайної лінії та зупинки „Контрактова площа“ — 10 млн євро, на капітальний ремонт автопроїздів мосту Метро — 60 млн євро. Бенефіціари проєкту — КП „Київський метрополітен“, КП „Київпастранс“ та КК „Київавтодор“, — зазначив мер столиці», — сказав Віталій Кличко.
Також за підтримки ЄБРР столична влада втілює проєкт «Модернізація системи централізованого теплопостачання Києва» — на суму 140 млн євро. Зокрема, йдеться про модернізацію обладнання ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, реконструкцію 8 великих котелень. Капітальний ремонт теплових мереж, закриття 45 малих неефективних котелень з перепідключенням споживачів. Створення системи дистанційного збору та аналізу інформації.
Кличко підкреслив, що Київ прагне продовжувати впровадження Плану дій «Зелене місто». Наразі представники міської влади знаходяться в штаб-квартирі ЄБРР в Лондоні на робочих зустрічах щодо зелених облігацій, е-мобільності та адаптації до змін клімату для напрацювання наступних кроків.
Мер Києва подякував керівництву Європейського банку реконструкції та розвитку, що в цей складний для України час ЄБРР підтримує проєкти розвитку, втілення яких є дуже важливими для української столиці.
До слова, минулого року Київ на рівні представників 15 європейських міст домовились про об’єднання зусиль для допомоги у відбудові Великого Києва. І створили Брюссельську платформу, яка дала старт активним процесам у важливих для Києва проєктах: зі створення сучасного реабілітаційного центру для військових, з облаштування лабораторії з виробництва інноваційних біомедичних продуктів, з оновлення рухомого складу міського транспорту, проєктів із соціальної підтримки.
Читайте також: Мегаполіс для інвестицій та зростання: Київ представили на міжнародній арені
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»