На 10-ту річницю революції на Алеї Героїв Небесної Сотні помолились за полеглих майданівців
21 листопада Україна відзначає 19-ту річницю Помаранчевої революції та 10-ту річницю Революції Гідності. Вже сьогодні чимало з учасників обох масових протестів воюють на фронтах російсько-української війни.
До невеличкого екуменічного храму архистратига Михаїла та українських новомучеників сьогодні зранку прийшли учасники Революції Гідності, друзі та рідні загиблих Героїв, військові, які нині виборюють право на життя країни, історики та іноземці, які хочуть зрозуміти — що це місце означає для українців.
Храм, меморіальна стела з портретами загиблих мирних протестувальників, хрест та дзвін, в який сьогодні били раз по раз, все це з’явилось у місці жорстоких розстрілів людей, які були беззбройними і мали в руках прапори чи примітивні засоби захисту. Проти них стояли снайпери, озброєний «Беркут» та добре екіпіровані військові. За даними Міністерства охорони здоров’я України, з 30 листопада 2013 року по 14 квітня 2014 року під час акцій протесту у Києві та регіонах України загинули 106 людей.
Ігор Пошивайло, директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності, розповів, що, на його думку, революція гідності показала, що народ повернувся спиною до москви і відстояв Незалежність України.
«Адже без цього протесту Україну зробили б другою білоруссю, Янукович втягував у це коло всю країну, Харківські угоди були дуже красномовним кроком. Народ своїм спротивом сказав: «НІ!» — впевнений Ігор Пошивайло.
Він також впевнений, що Україна за 10 років пережила справжні зміни та здійснила реформи, але загрозливим є те, що так і не відбулась судова реформа. А ще — досі остаточно не розслідувані справи про загибель майданівців.
«Подивіться, Алея Героїв Небесної Сотні внизу досі арештована. Не винесені всі вироки у справах Майдану. Нас часто у музеї запитують іноземці: чи покарані винні?»
Пан Андрій — киянин, учасник Революції Гідності, солдат 58 ОМПбр ім. Івана Виговського, на запитання про те, що змінив Майдан — 2013 року, відповів дуже коротко:
«Я просто не уявляю, щоб було, якби він не відбувся…»
Українці зробили свій європейський та цивілізаційний вибір тоді і сьогодні продовжують його захищати і зі зброєю в руках.
Свій перший контрнаступ українці розпочали 10 років тому — зупинивши гібридну (за посередництвом авторитарної проросійської влади в Україні) агресію кремля, націлену проти наших цінностей, прав і свобод, проти демократизації країни, на знищення нашої державної незалежності.
В Українському домі сьогодні о 17:00 відкриють виставку, присвячену 10 річниці Революції Гідності. Експонати розмістили на трьох поверхах, вони дадуть повне уявлення про те, що відбувалось у 2013-2014 роках у центрі столиці.
Читайте також:
«У дощ, сніг — байдуже. Нам було важливо бути там»: історії 10-ти «майданівців», які загинули на війні».
Ольга СКОТНІКОВА, Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»