У столиці презентували «Щоденники війни», написані юними киянами
Книга доступна для прослуховування українською та англійською мовами.
Торік, під час ХХІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», започаткували проєкт «Щоденники (Не)дитячі історії»».
Він об’єднав думки та спогади вихованців Київського палацу дітей та юнацтва про початок повномасштабного вторгнення.
«Ці спогади є вкрай важливими. Діти та молодь розказують про свої відчуття жахіття війни, і про це можуть дізнатися їх однолітки в ніших країнах, — зазначила директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян. — Я почала читати цю книгу декілька місяців тому. Її неможливо прочитати повністю одразу, адже через кожну історі. по-новому переживаєш всі ті події. Нам треба памятати, через що ми пройшли. Хай наступна книга буде про нашу Перемогу».
Олена Фіданян поділилася, що педагоги також почали писати свої спогади на початку повномасштабного вторгнення, і Департамент освіти і науки планує зробити з них аудіозбірку.
До збірки увійшло 48 творів дітей віком від 10 років.
Марія Тартасюк, авторка новели-рефлексії «Після світанку», розповіла, що писала про те, як перейшла на українську мову. про захисників і батьків, сподівання на перемогу, природу українських Карпат, де перебувала навесні 2022 року. Дівчина намагалася закарбувати те, що відчувала.
«Я описав свої емоції та думки на початку повномасштабного вторгнення», і це стало для мене певною арттерапією», — підкреслив Дмитро Ковальчук, автор есею «У будинок навпроти мого дому прилетіла ракета».
Як зазначила директорка Київського палацу дітей та юнацтва Оксана Добровольська, за короткий період книга стала резонансною.
«Ми вважаємо, що біль наших дітей, які в центрі Європи на собі відчули жах руйнування мирного життя, має почути світ. Англомовна аудіоверсія книги — це наш внесок у позиціонування України за кордоном у найважчий для нашої країни період сучасної історії».
Усі охочі можуть безкоштовно прослухати аудіоверсію книги на YouTube — каналі КПДЮ.
Юні журналісти продовжують роботу, і наразі готують новели до книги «Мощун. Щит Києва», збираючи історії родин загиблих захисників.
Нагадаємо, у столиці стартувала «ПресВесна на Дніпрових схилах». Темою 22-го Міжнародного медіафестивалю-конкурсу стала «Я так бачу світ». Творчі роботи у 7-ми номінаціях приймають до 1 квітня.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»