У столиці стартувала «ПресВесна на Дніпрових схилах»: подробиці
Темою 22-го Міжнародного медіафестивалю-конкурсу стала «Я так бачу світ». Творчі роботи у 7-ми номінаціях приймають до 1 квітня.
16 листопада, у День працівників радіо, телебачення та зв’язку, оголосили про початок ХХІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «ПресВесна на Дніпрових схилах».Його організаторами є Київський палац дітей та юнацтва, інформаційно-творча агенція «ЮН-Прес», Департамент освіти та науки Києва.
Історія фестивалю-конкурсу стартувала у 2002 році з тематичної зустрічі представники шкільних редакцій, пресцентрів, ЮН-прес та дорослих журналістів «Два покоління — 2 генерації», на якій обговорювали мабуйтнє юнацької журналістики у третьому тисячолітті.
За період існування медіафестивалю до інформаційно-творчої агенції «ЮН-Прес» Київського палацу дітей та юнацтва надійшли понад 19 тисяч робіт із 40 країн світу.
«Ми реалізуємо багато проєктів, адже нам важливо показати українському суспільству та міжнародній спільноті внутрішній світ дітей та юнацтва, які живуть у період глобальних світових викликів, особливо в умовах загострення глобальних та локальних конфліктів, — розповіла директорка Київського палацу дітей та юнацтва Оксана Добровольська.
Як повідомила директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян минулого року «ПресВесна» проходила в 10 номінаціях, а майбутні журналісти ділилися своїми враженнями від першого року повномасштабної війни.
«Учасники доносили світу, якою є сучасна Україна — сильною, мужньою, що невпинно прямує до Перемоги. Впевнена, що й цьогорічні роботи будуть зосереджені виключно на Перемозі. Розкажуть про наш біль і водночас про наш незламний дух», — підкреслила Олена Фіданян.
Вона зазначила, що наше молоде покоління також долучається до поширення інформації про війну росії проти України, про боротьбу наших Захисників і Захисниць, про об’єднану українську націю заради Перемоги нашої країни, про свої переживання та історії українців, чиє життя назавжди змінило повномасштабне вторгнення.
На конкурс приймаються роботи учасників від 12 до 21 року. Того року були й винятки. Так, 2 місце у номінації «Відеоробота» посів 9-річний Андрій Зелінський — вихованець гуртка «Майбутній журналіст», учень 4-го класу гімназії № 323.
«Вчителька розповіла мені про конкурс, я підготувався, написав вірш. А мама допомагала знімати, — розповів Андрій. — Вірш про те, чи пробачить дитина війну та її мрії про мирне життя».
Завідувачка відділу ІТА «Юн-Прес», керівниця проєкту Надія Іллюк звернула увагу на унікальність фестивалю-конкурсу, який загалом триває близько пів року. За цей час юні учасники мають змогу взяти участь у майстер-класах, зустрітися з лідерами думок та досвідченими фахівцями.
Тема цьогорічного медіафестивалю-конкурсу «ПресВесна на Дніпрових схилах» звучить як «Я так бачу світ».
Роботи приймаються до 1 квітня у семи номінаціях: журналістська робота, літературна творчість (поезія, проза, книжкове блогерство), друковані видання (газети, альманахи, журнали, дайджести), аудіомистецтво (радіопрограми, подкасти), візуальне мистецтво (фото, кіно, ТБ та анімація), медіапроєкт (тут окремо розглядають проєкти дітей і юнацтва), мережева журналістика.
До 15 квітня журі визначає переможців, формується коло претендентів на участь у фінальній частині. Далі два тижні фіналісти готуються до рольової гри «Медіаімпресіонізм київської війни». Сама рольова гра, а також підбиття підсумків та нагородження переможців проходитиме з 17 та 19 травня.
Слідкувати за новинами медіафестивалю-конкурсу можна на сторінці конкурсу в Фейсбук.
Як писав «Вечірній Київ», батькам порадили частіше поповнювати їстівні запаси «тривожного рюкзачка» київських школярів.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ», фото Олексія САМСОНОВА