«Музей Булгакова» можуть позбавити статусу пам’ятки національного значення, — Карандєєв
Будинок має лишитися в реєстрі пам’яток як приклад історичної архітектури Києва кінця ХІХ сторіччя.
Будинок, у якому мешкав письменник Михайло Булгаков за адресою Андріївський узвіз, 13, можливо, отримає статус пам’ятки місцевого значення.
Про це розповів тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в ефірі телемарафону «Єдині новини», повідомляє Укрінформ.
«Будиночок Булгакова на Подолі у місті Києві занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України саме як місце, де проживав письменник Булгаков. Він очевидно має лишитися в реєстрі пам’яток, як приклад історичної архітектури Києва кінця ХІХ сторіччя. Без сумніву, ми будемо розглядати виключення цього об’єкту з реєстру пам’яток національного значення з можливим перенесенням до реєстру об’єктів місцевого», — сказав він.
Карандєєв зазначив, що будівля музею Булгакова у місті Києві є однією з 14 нерухомих об’єктів культурної спадщини національного значення, чий статус може бути змінений.
Будинок на Андріївському узвозі, 13 особливий для історії Києва. Зокрема на ньому є меморіальна дошка присвячена геніальному українському диригенту і композитору Олександру Кошицю. Власне — це дім Василя Листовничого, українського архітектора, інженера, почесного громадянина Києва. Упродовж багатьох років письменниця, лауреатка премії Тараса Шевченка, Оксана Забужко виступала за вирішення «квартирного питання» щодо цього будинку, де Булгакови були тільки орендарями, але аж ніяк не власниками.
Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова (неофіційна назва Дім Листовничого) — є філією Музею історії Києва. І у міста є успішний досвід зміни дерусифікації таких закладів. Зокрема колишній Музей Пушкіна став «садибою на Кудрявці», де репрезентують життя та побут міста Києва першої половини ХІХ століття.
Нагадаємо, 10 листопада 2023 року, уряд ухвалив рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російському письменнику Олександру Пушкіну, більшовицькому ватажку Миколі Щорсу, а також іншим російським і радянським діячам. Це дозволить демонтувати пам’ятники з публічного простору міста.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»