Допомагають іншим: Віталій Кличко привітав працівників соціальної сфери столиці
Найкращим працівникам вручили відзнаки — Почесні грамоти та Подяки — Київського міського голови.
Мер Києва Віталій Кличко зустрівся у столичній мерії з працівниками соціальної сфери, які 5 листопада відзначатимуть своє професійне свято.
Очільник міста зазначив, що останніх кілька років працівники соціальної сфери працюють в надзвичайно складних умовах. Через пандемію COVID-19 та повномасштабну війну робота стала набагато складнішою, додалося навантаження, що часто вимагають понаднормової праці.
«На жаль, є велика плинність кадрів. Понад 4 тисячі фахівців сьогодні працюють в соціальній сфері Києва. А людей, які потребують соціальних послуг у столиці — більш як 500 тисяч, — зазначив мер столиці. — Загалом у Києві працюють міський територіальний центр та 10 районних терцентрів соціального обслуговування».
Віталій Кличко зауважив, що попри всі виклики працівники соціальної сфери продовжують допомагати киянам, які цього потребують. І роблять це з великим професіоналізмом, чуйністю та милосердям.
«Ви допомагаєте внутрішньо переміщеним особам, людям літнього віку, дітям з інвалідністю. Також людям, які постраждали від варварських російських обстрілів та втратили близьких, — звернувся до присутніх Віталій Кличко. — Допомагаєте оформлювати всі необхідні документи та пільги. Знаходити роботу та житло, морально підтримуєте. Допомагаєте знайти опору у складний час та почати нове життя. Даруєте їм надію та оптимізм».
Він підкреслив, що робота з людьми потребує багато часу, зусиль, енергії та подякував фахівцям за їх складну та важливу працю.
Мер Києва вручив 44-м найкращим працівникам соціальної сфери відзнаки Київського міського голови: Нагрудний знак «Знак Пошани», Почесні грамоти Київського міського голови та Подяки Київського міського голови. Це співробітники Департаменту соціальної політики, районних центрів соціальних служб, Територіальних центрів соціального обслуговування, столичних пансіонатів та інтернатів.
Серед нагороджених — директорка Оболонського районного в місті Києва центру соціальних служб Олена Дмитрієва.
«Ми працювали весь час, не припиняли й після повномасштабного вторгнення. Евакуювали дітей, розвозили продуктові набори для тих, хто цього потребував, підтримували своїх клієнтів, надавали психологічну допомогу, працювали в метро, під час ракетних атак заспокоювали людей. Вдячні, що нашу роботу так високо оцінюють, — розповіла «Вечірньому Києву Олена Дмитрієва. — З 2014 року серед наших клієнтів — внутрішні переселенці, родини загиблих бійців та тих, хто зник безвісти чи постраждав. Лише за 2022 рік до нас звернулися близько тисячі родин переселенців, переважно з Київської області. Цього року додалися родини з інших регіонів, зокрема Харкова, Херсона».
За її словами, у центрі працює 47 людей. Найзатребуваніші послуги — психологічна допомога та соціальний супровід.
«Найважливіше в нашій роботі — ставлення до людей, інакше у нас неможливо працювати», — підкреслила Олена Дмитрієва.
Керівниця Служби соціально-психологічної підтримки Святошинського районного в місті Києва центру соціальних служб Віра Золотарьова розповіла «Вечірньому Києву», що основною проблемою, з якою звертаються, є тривожність та невміння з нею справлятися самостійно.
«Людям потрібна надія, ресурс. Зараз ми надаємо нашим клієнтам ресурси, щоб вони могли витримати всі життєві обставини, — звернула увагу Віра Золотарьова. — Зараз зросла кількість звернень, намагаємося всім допомогти. Є навіть такі люди, які раніше вважали, що їм не потрібно до психолога, а наразі звертаються свідомо».
У центрі працюють 4 психологи, щодня надають мінімум по 4-5 консультацій. Курс складається з 10-15 консультацій. В місяць в центрі один фахівець обслуговує близько 30 людей, кількість консультацій в 4 рази більше.
«Ресурс є дуже важливим. Варто не забувати, що є люди, які хочуть допомогти і є поруч. Якщо самостійно не вдається знайти ресурс, потрібно звертатися до фахівців», — зауважила Віра Золотарьова.
У Києві презентували навчальний посібник про соціальну роботу. Книга буде корисною для всіх, хто навчається, працює або цікавиться соціальною сферою.
Марія КАТАЄВА, фото Бориса КОРПУСЕНКА. «Вечірній Київ»