Міністерства оборони та юстиції підтримали реєстровані партнерства
Ухваленням законопроєкту про реєстровані партнерства Україна виконає свої зобов’язання за восьмою статтею Конвенції про права людини.
Створений в Україні інститут реєстрованих партнерств буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар. Це має допомогти парам визначити взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту тощо у разі неможливості укласти шлюб.
За словами народної депутатки Інни Совсун («Голос»), Міністерство юстиції України, яке мало розробити альтернативний законопроєкт про партнерства, вже готує правки до другого читання законопроєкту №9103.
«Досі негативні висновки цих міністерств блокували подальше просування законопроєкту в парламенті. Тепер ініціатива цілковито за парламентом, який має підтримати законопроєкт у першому читанні та дати можливість Мін’юсту внести свої правки в другому», — зазначила Ірина Совсун.
У зв’язку з ухваленням законопроєкту зникнуть підстави подавати позови до Європейського суду з прав людини проти України через дискримінацію.
Міністерство юстиції оцінює законопроєкт, як перший прогресивний крок до конструктивного діалогу з суспільством. Мета якого — створити правовий механізм захисту прав людини та її основоположних свобод.
«Статтею 13 проєкту Закону передбачається, що якщо особа, що подала заяву про реєстрацію реєстрованого партнерства, є військовослужбовцем і через виконання своїх обов’язків не може бути присутньою на державній реєстрації, то така реєстрація може проводитися відділами державної реєстрації актів цивільного стану без особистої присутності такої особи, а подана ним заява про реєстрацію вважається підтвердженням факту надання ним згоди на реєстрацію. На нашу думку, доцільно застосовувати зазначену норму лише під час дії воєнного стану», — наголошується у документі.
Читайте також: Для столичних ЦНАПів запустили Telegram-бот: що це дає
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»