«Княгині і князівни» з Києво-Печерської лаври «переїхали» у Трипілля
Авторські ляльки демонструють представляють різних історичних постатей.
14 жовтня у Трипільському етноісторичного комплексі відкрилася мистецька виставка «Князівни та княгині». Кияни могли побачити цю експозицію влітку у Києво-Печерській лаврі.
У експозиції понад 70 ляльок, які присвячені дружинам та донькам князів Русі-України Х — ХІІІ століття, жінкам княжих родів Гольшанських, Острозьських (ХVІ століття). Майстрині використали традиційну техніку вузлової текстильної ляльки та вдягнули їх у стилізовані шати.
З вітальним словом на презентацію приїхали майстрині Олександра Громова, Інна Луппа, Ірина Климова i Лариса Дідик. Загалом у проєкті взяло участь 50 майстринь. Ця виставка показує, які українці зібрані і як популяризують свою культуру у різних куточках України.
«Ми запросили наших меценатів, представників турагенцій, майстрів та колекціонерів, які надали нам експонати. З 15 жовтня ми маємо групи бажаючих до нас приїхати», — розповіла Організаторка виставки Юлія Білоусенко.
Деякі майстрині надали своїх ляльок на аукціон і збиратимуть донати для ЗСУ.
«Вкотре рада бути причетною до цікавезної події! Проєкт „Княгині та князівни“ знайшов свою тимчасову домівку в історичному місті, у Трипіллі! Щиро вдячна організаторам за гостинне запрошення. Щире ставлення Юлії Білоусенко, до майстрів, увага до кожної ляльки — безцінні!», — зазначила лялькарка,
мистецтвознавиця, народна майстриня України Інна Луппа.
Українські майстрині, що працюють із традиційною вузловою лялькою, це дружня, ініціативна спільнота. Декілька років тому вони об’єдналися для проєкту «Українські ляльки мандрують світом» і самі так захопилися результатом, що вирішили продовжувати. Так виникла ідея відтворити стилізовані постаті українок, які були історичними постатями, добре відомими в Україні і Європі.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»