На Контрактовій площі киян навчали наданню допомоги у критичних ситуаціях. ФОТОРЕПОРТАЖ

Біля колеса огляду впродовж чотирьох годин тривала інформаційно-просвітницька акція, де кожен міг здобути для себе корисні знання та навички.
«Ми — поруч!» — під таким гаслом вийшла до киян Київська міська організація Товариства Червоного Хреста України.
Волонтери, які пройшли спеціальні курси навчання та є сертифікованими фахівцями з надання певних видів допомоги — показували, як допомогти дорослому, дитині чи тваринці у разі обстрілу, поранення чи втрати свідомості.


Навчали поводженню з незнайомими й, ймовірно, небезпечними предметами, показували, як можна відвернути увагу дитини від воєнних дій та проявів і заспокоїти.


Учні 124 столичної школи прийшли на урок просто неба на Контрактовій площі. Діти захотіли засвоїти навички надання невідкладної домедичної допомоги — наприклад, робити непрямий масаж серця.

Один зі школярів розповів «Вечірньому Києву» про те, що у його дворі чимало малечі й він хоче знати, як надавати домедичну допомогу дітям, якщо щось трапиться.


Окрім цього, Департамент суспільних комунікацій КМДА запропонував киянам чимало довідників, які дають важливу інформацію необхідну для життя в нових умовах.
Невеличкі книжки та буклети користувались неабиякою популярністю у містян. Люди брали довідники про перейменування вулиць, про те, як отримати допомогу Червоного Хреста, як перезимувати у воєнних умовах, а також отримували блістери, які допомагають безпечно рухатись містом у час обмеження світла та блекауту.



Все це у наметі з написом «Центр комунікацій» видавали безплатно і пояснювали важливі речі.


Завдяки Міністерству внутрішніх справ України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій та у співпраці з дитячим фондом ООН «UNICEF» з’явився і мобільний клас безпеки у вигляді авто, оснащеного усім необхідним для проведення комплексних занять з актуальних тем та правил безпечної поведінки.
Мобільний клас безпеки розрахований як для проведення занять у самому автомобілі, так і зовні — з використанням наявного обладнання та дидактичних матеріалів.

Для проведення інтерактивних занять у мобільному класі є стенди, LED-екран, презентації, ігрові навчальні матеріали, уніформа рятувальників та поліцейських, розкладні стільці, столи, каримати та багато іншого.
Цікаві тематичні заняття, руханки, ігри та вікторини проводили рятувальники та працівники поліції, які виїхали на Контрактову площу.



Голова Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України Тетяна Гоєнко розповіла «Вечірньому Києву», що на контрактовій площі працювало одночасно 30 волонтерів.
Волонтерство у Червоному Хресті дуже підтримують і воно нині є популярним.

Волонтери у своїх локаціях навчали таким важливим навичкам:
- перша допомога — як допомогти при пораненні чи кровотечі, серцево-легенева реанімація, допомога у транспортуванні потерпілого тощо;
- мінна небезпека — як поводитися при знаходженні вибухових пристроїв та який вигляд вони мають;
- перша допомога дітям — «Дитяча академія першої допомоги»;
- тварини та безпека — волонтери навчать дітей і дорослих безпечному поводженню з домашніми тваринами та першій допомозі їм;
- психосоціальна підтримка населення — психологи та інструктори нададуть консультації, також працюватиме зона творчих майстер-класів.
Психологи навчали дітей та цілі родини тому, як простими вправами та діями можна відвернутися від тривожної інформації, заспокоїти себе та дитину. Яку роль може відіграти проста руханка у тому, щоб у дитини були заняття корисні й емоційні, які зніматимуть напругу та стрес.


Важливим для киян було також дізнатись про роботу Загону швидкого реагування.
Адже саме його волонтери прибувають на місця після вибухів та атак разом з працівниками ДСНС.
Але найбільшою популярністю на тренінгу користувався волонтер ЗМІЙ — колі, який бере участь у каністерапії та допомагає особливим діткам. На Контрактовій він виконував спортивні танці й залюбки спілкувався з киянами.


Інформаційно-просвітницька акція відбулась за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у м. Києві, Головного Управління Національної поліції України у м. Києві в межах заключного етапу проєкту «Незламність духу волонтерства — запорука соціальної згуртованості громади!», що здійснювався під час міського конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада» у 2023 році.
Нагадаємо, влітку Товариство Червоного хреста Києва за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА проводило чотириденну школу волонтерства «Об’єднуємо країни — виховуємо лідерів».
Ольга СКОТНІКОВА, усі фото автора «Вечірній Київ»