Застосунок Lookout від Google для людей з вадами зору відсьогодні доступний українською

Створений на базі ШІ ще у 2018 році, він дозволятиме незрячим та слабкозорим людям легше виконувати щоденні завдання рідною мовою.
Про це повідомляється у блозі компанії розробника.
«У кожного з нас день складається із багатьох різних завдань — від сортування пошти до читання рецептів або прогулянок містом. Для майже 338 мільйонів людей у світі, які мають помірні або серйозні порушення зору, деякі з цих завдань можуть бути складними або займати багато часу», — зауважують у компанії.
За їхніми словами, ще у 2018 році випустили для людей із порушеннями зору застосунок Lookout на Android, що працює на базі штучного інтелекту,
«Відсьогодні Lookout зможе допомогти ще більшій кількості людей, оскільки ми розширюємо підтримку на 11 нових мов, включно з українською», — йдеться у дописі.


Щоб скористатись додатком Lookout, треба повісити смартфон на шию чи покласти у кишеню. У камери має бути доступ до об’єктів, які треба визначити. Управляти Lookout можна за допомогою жестів на сканері відбитків пальців.
Використання застосунку українською мовою доступне у трьох різних режимах:
— Режим тексту — використовується, коли потрібно прочитати вголос невелику кількість тексту, наприклад, при впорядкуванні електронної пошти.
— Режим документа — дозволяє зробити знімок і озвучити цілі сторінки тексту в Google-документах чи в іншому форматі.
— Режим дослідження — корисний, якщо людина потрапила в незнайоме місце й хоче дізнатися, що розташоване навколо неї.
Крім української, у Lookout з’явилися ще десять мов. Також англійською доступні додаткові режими.
За словами розробників, найкраще застосунок працює на пристроях, які мають більше, ніж два гігабайти оперативної пам’яті з Android 6.0 чи пізнішими версіями.
Нагадаємо, що з початку вересня Укрзалізниця запустила онлайн-замовлення спеціальних вагонів для осіб з інвалідністю.
До теми: для українців створили програму ментального здоров’я.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»