У Києві передали необхідну техніку для ударних підрозділів «Армії дронів»
Головне завдання ударних рот БПАК (безпілотних авіаційних комплексів) — проведення швидких та ефективних операцій на окупованих територіях, знищення об’єктів та позицій противника
У столиці в межах проєкту «Армія дронів» бійцям перших трьох ударних рот БПАК передали засоби для розгортання та запуску безпілотників.
Представники 92-ї, 54-ї та 35-ї бригад після завершення спеціальних навчань та підготовки отримали пікапи, БПАК літакового типу українського виробництва, ударні коптери українського виробництва, а також старлінки.
«Українська армія активно трансформується та отримує унікальний досвід у найбільш технологічній війні в історії. Сьогодні перші три ударні роти БПЛА вже готові до бою, — прокоментував віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. — Передали пікапи, ударні коптери та Старлінки. Усі безпілотники українського виробництва. Обладнання для ударних рот Армії дронів придбали приватні донори».
За його словами, безпілотники виконуватимуть розвідувальні та ударні місії. Наводитимуть артилерію, допоможуть воїнам бути максимально ефективними під час міських боїв та зберігати життя. Пікапи знадобляться для рейдів мобільних груп у тил ворога, доставки вантажів та евакуації поранених. Старлінки — безперебійний зв‘язок на полі бою. Все це — наша конкурентна перевага над росіянами.
«Як ви пам’ятаєте, на початку 2023 року у ЗСУ сформували перші у світі роти ударних БПАК. Наш підрозділ «АХІЛЛЕС» став одним з флагманів нововведення у складі 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка, — розповів командир роти, депутат Київради (фракція «Слуга народу») Юрій Федоренко. — Головне завдання ударних рот БПАК — проведення швидких та ефективних операцій на окупованих територіях, знищення об’єктів та позицій противника. Наш підрозділ зараз активно працює у двох напрямках: Сватове-Кремінна та Бахмут.
Дякуємо приватним донорам, державним та неурядовим структурам, які підтримують ініціативу «Армії дронів». Переконаний, що це правильний шлях до витіснення ворога, оскільки у сучасній війні перемагає не той, хто має більший мобілізаційний ресурс, а той хто береже людей за рахунок технологічності процесів».
«Армія дронів» — це спільний комплексний проєкт Генерального штабу ЗСУ, Міністерства оборони України, Держспецзв’язку, Мінцифри та UNITED24. У межах цього проєкту організовують та проводять закупівлі БПЛА, передають їх військовим, навчають операторів керувати дронами. За 9 місяців діяльності «Армії дронів» придбали 3201 дрон. Загалом укладено контрактів на понад 4 млрд грн.
Контрнаступ, мобілізація і роль цивільних у війні: у лютому «Вечірній Київ» поспілкувався з військовим Юрієм Федоренком.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»