«Прокачай своє здоров’я»: у Києві стартував тиждень консультацій зі здоров’я підлітків

Мета тижня здоров’я — сформувати розуміння значущості власного здоров’я для молодого покоління.
Цілий тиждень у Палаці дітей та юнацтва — як у вулику. На двох поверхах тривають заходи та фахові консультації з питань здоров’я в рамках Міжнародного тижня здоров’я підлітків, організованих Київським міським центром соціальних служб за підтримки партнерів.


«Прокачай своє здоров’я”- ідея, яка втілюється вже не один рік. Але цього разу вона зібрала батьків та дітей, які хочуть знати, як правильно стежити за своїм здоров’ям та психологічним станом у воєнний час.
За сім днів фахівці хочуть донести свідомої молоді, як важливо бути уважним до себе, цінувати здоров’я, мати навички займатись ним та підтримувати все життя. Усі заняття проходить з акцентом на особливості вікової групи підлітків, швидке фізичне та емоційне зростання яких відрізняє їх від дітей або дорослих.


Організатор Міжнародного тижня у столиці — Київський міський центр соціальних служб та кілька партнерських організацій.
«Віковий діапазон від дітей до 8 років, які прийшли зі старшими братами та сестрами, є окрема категорія 8-12, а також 1-14 років і для батьків по підлітковому організму. Є і заняття психологів, які консультують по особливостях спілкування з дітьми про здоров’я», — розповіла журналістці «Вечірнього Києва» Анна Шабатіна, представник Київського міського центру соціальних служб.

Фахівці під час лекцій для батьків звертали їх увагу на те, які зміни відбуваються в організмі дітей під час дорослішання.
Психологи Київського міського центру соціальних служб обговорили з батьками дуже актуальну тему психоемоційної підтримки підлітків під час кризи.


У воєнний час дуже важливо вміти дати собі раду в психологічному плані, або ж зрозуміти, коли слід звернутись спеціаліста. Саме тому найбільше інтересу у перший же день роботи Міжнародного тижня здоров’я підлітків було саме до психологів.


Любов Лоріашвілі, психолог Київського міського центру соціальних служб, поділилась з журналісткою «Вечірнього Києва» своїми спостереженнями щодо змін, які відбулись з початком війни.
«На ментальне здоров’я та психоемоційний стан воєнний час вплинув. Батьки скаржаться, що діти мають тривожні стани, не впевнені у собі і не можуть планувати майбутнє. Батькам треба опанувати техніки стабілізації і себе і дітей. Треба знати техніки дихання, вміти дитину втішити, коли вона раптово заплакала. Треба уважно спостерігати за тим, як дитина харчується: часто діти перестають їсти і це може стати дуже великою проблемою у майбутньому. Діти вразливі, у них змінюються вподобання. Батькам перш за все треба звертатись до психологів», — каже Любов Лоріашвілі. Вона переконана, що батькам треба самим змінюватись.

«Як би батьки не хитрували, але їм доведеться сказати, що вони хочуть сходити з дитиною до психолога. А психолог — це людина, яка може поговорити з батьками та дітьми, побачити зі сторони, що відбувається і професійно їм підказати важливі речі та надати допомогу», — пояснила пані Люба важливість психологічної підтримки.

До слова, вже за першу годину роботи Міжнародного тижня здоров’я підлітків у Палаці дітей та юнацтва десять осіб захотіли пройти анонімне тестування на ВІЛ/СНІД. Далі охочий стало більше.
Олена Свитюк, голова правління БО «100% життя Київський регіон», розповіла «Вечірньому Києву», що вкрай важливо батькам навчити дітей піклуватись про своє здоров’я. А підліткам ми даємо інформаційні джерела, де можна прочитати про своє здоров’я.
«Ми тестуємо анонімно і безплатно на ВІЛ/СНІД, Ми маємо тестувати підлітків з 14 років без згоди батьків. Дітей маленьких швидкими тестами не тестують Україну. У разі позитивного тесту ми готуємо її до другого. У цей час з підлітком працюють фахівці, щоб довести його до фахівця, інфекціоніста. Але головне — довести, що це — не вирок. Приймаючи спеціальну терапію, можна вести нормальний активний спосіб життя», — пояснила пані Олена.

Підлітки також впродовж Міжнародного тижня мають змогу більше дізнатись про свої права, як вони закладені у статуті ООН.


Усі охочы можуть долучитись до зустрічей в онлайн форматі на сторінці «Київський міський центр соціальних служб» у Фейсбуці https://www.facebook.com/SocServiceNetworkKyiv/та задати свої питання кваліфікованим фахівцям під час прямих трансляцій. Реєстрація на вебінари: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeusVQyIvk8U4.../viewform
Ідея Міжнародного тижня здоров’я підлітків була ініційована у США у 2016 році. Наразі Міжнародний тиждень здоров’я підлітків є соціально-інформаційною акцією, до заходів якої долучаються різні установи, заклади соціальної сфери та громадськість.

У столичних бібліотеках лікують дітей та дорослих від стресів, завданих війною.
Для дітей війни випустили терапевтичні аудіоказки. Для дітей, які переживають травматичний досвід війни, випустили збірку терапевтичних аудіоказок «Таємні історії маленьких і великих перемог».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»