Для дітей війни випустили терапевтичні аудіоказки

У основу однієї з казок покладена реальна історія українського військового Олександра Чайки, який втратив ногу у бою з окупантами.
Для дітей, які переживають травматичний досвід війни, випустили збірку терапевтичних аудіоказок «Таємні історії маленьких і великих перемог». Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.
Це збірка оповідань із терапевтичним ефектом для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Книга спрямована на психологічну підтримку українських дітей, які постраждали внаслідок російської агресії.

Авторка казок — дитяча письменниця Таня Стус. А перевірила історії на нетравматичність для дитячої психіки дитяча психологиня Світлана Рой.
«Терапія казкою — це можливість, перебуваючи у безпечному просторі, торкнутися складних тем та „вивести“ їх на поверхню. В будь-який момент можна зупинити казку, щоб дистанціюватись від того, що зараз недоречно чи занадто вразливо. Усі історії обережно вибудовані, аби слухання та читання книги було безпечним і терапевтичним», — розповідає Світлана Ройз.
Безкоштовно послухати аудіокнигу можна на платформі «АБУК», у розділі «Аудіо» в мобільному застосунку MEGOGO на смартфонах на базі «iOS» та «Android», а також в автомобілях із аудіосистемою «Android Auto» та «Apple CarPlay».
Тим часом Кіра Найтлі озвучила військовий щоденник 12-річної харків’янки.
Це зворушливий щоденник юної української біженки з Харкова Єви Скалієцької. Дівчина розповідає про дванадцять днів, які назавжди змінили її життя. Під час бомбардувань вона з бабцею провела цей час у підвалі. Єва записала усе, що відбувалось з нею у ті дні, що відображає погляд на війну очима дитини.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»