У столиці розкажуть таємниці Музичного провулка, що зник після Другої світової війни

Невеличка вуличка у центрі нашого міста наприкінці ХІХ — початку XX століття вважалася справжнім мистецьким куточком нашого міста.
Завтра в Національній бібліотеці імені Ярослава Мудрого відбудеться зустріч з відомим київським краєзнавцем та гідом Валерієм Лисенком на тему «Музичний провулок, розквіт, трагедія забуття».
Невеличкий провулок розташовувався неподалік від перетину вулиць Хрещатика та Прорізної.

Він сформувався у 1874 році, коли в глибині забудови вулиці Прорізної з’явилася будівля Музичного училища, збудована за проєктом відомого київського архітектора Олександра Петра Адріана Шілє.
Згодом місцевість була упорядкована новими деревами, клумбами та зеленими насадженнями, а на площі поблизу навчального закладу вже на початку XX століття встановили пам’ятник композитору Михайлові Глінці.

У 1913 році училище було реорганізоване у Консерваторію. Наприкінці 1930-х років до основної споруди закладу освіти добудували концертну залу та Київську музичну школу-десятирічку. Автором проєкту став видатний київський зодчий Йосип Каракіс.
На жаль, 24 вересня 1941 року забудова провулку була істотно пошкоджена пожежею на Хрещатику. У повоєнну добу радянська влада вирішила не відновлювати Музичний провулок, а вцілілий бюст Михайла Глінки перенесли у Маріїнський парк.

Нині ж Музичний провулок перетворився на міську легенду, яку знають краєзнавці та кияни дуже поважного віку, адже топонім зник з мапи нашого міста майже 80 років тому.
Відвідувачі заходу мають змогу дізнатися цікаві факти про зниклий провулок, його архітектуру та мистецьке життя нашого міста на зламі минулих століть.

Валерій Лисенко — професійний екскурсовод, член правління Ліги екскурсоводів Києва. За освітою інженер-математик, журналіст. Від батька, історика, співавтора путівників по Києву, успадкував любов до історії та подорожей. Понад 40 років проводить екскурсії для спортивних груп: Київщина, Кавказ, Тянь-Шань, Памір, Арктика, Карпати та Крим.
Автор та засновник приватного проєкту «1000-ліття української культури». Екскурсії проводить українською та іноземними мовами.
Захід стане пізнавальним для дослідників, краєзнавців та усіх, хто цікавиться історією Києва.
Зустріч «Музичний провулок, розквіт, трагедія, забуття»
Коли: 16 березня о 13.00
Де: Набережно-Хрещатицька, 1, конференц — зала
Вхід вільний
До теми: Музичний провулок: доля легендарної мистецької вулички після війни
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»