Кожен киянин може допомогти захистити небо над столицею: розмова з військовим

Говоримо з офіцером ЗСУ Володимиром Поздняковим про новий київський міський проєкт «Безпечне небо».
Цього тижня, 6 березня, команда міського мобільного застосунку Київ Цифровий разом з військовими запустила платформу для допомоги силам ППО Києва «Безпечне небо».
Суть проєкту полягає у тому, що кожен охочий може задонатити хлопцям, які тримають небо столиці. Зробити це можна у кілька кліків на сайті проєкту. Збирають кошти на: телекомунікаційні комплекти для ППО, мережеве обладнання, апаратно-програмні комплекси для літаків-винищувачів, ноутбуки тощо.
Координує проєкт Володимир Поздняков, офіцер ЗСУ. Нашому виданню він розповів про проєкт «Безпечне небо», про його переваги та на що варто донатити першочергово.
ПРО ІДЕЮ СТВОРИТИ ПРОЄКТ
Володимир Поздняков — колишній військовий, який останні роки був головою представництва міжнародної компанії IDC, що займається аналізом ринків у сфері ІТ. Пізніше — заснував свою власну консалтингову компанію DX Agent.


Після загострення війни чоловік отримав мобілізаційне розпорядження та вдруге одягнув військову форму. Нині Володимир у складі Збройних сил України на посаді помічника начальника ППО бригади Сухопутних військ. У його відповідальності — матеріально-технічне забезпечення як своєї бригади, так й інших частин, залучених у протиповітряну оборону Києва.
Завдяки ініціативам Володимира бізнес та різні волонтерські організації за останні пів року перерахували на потреби сил ППО Києва понад три мільйони гривень. Сумарна масштабна допомога підштовхнула військового звернутися до команди Київ Цифровий, аби разом створити платформу, на якій мешканці столиці та не тільки зможуть донатити на захист неба над Києвом.
«Цього року у моїй відповідальності з’явилося значно більше проєктів на допомогу ППО, і самостійно вже не міг упоратися з пошуком шляхів їх фінансування. Тому й запропонував масштабувати цей напрямок роботи у співпраці з Київ Цифровий», — розповідає захисник.
Команда Київ Цифрового на чолі з заступником голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку Петром Оленичем та директором Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Олегом Половинко менш ніж за місяць реалізувала механізм збору коштів через платіжну систему Portmone на потреби ППО Києва. А сам проєкт символічно назвали — «Безпечно небо».

«Оскільки я є частинкою великого механізму сил ППО та постійно знаходжусь в безпосередньому контакті з центрами управління ППО, як Сухопутних Військ, так і Повітряних Сил, — тож моя відповідальність у цьому проєкту залишається незмінною. Це — ідентифікація та пріоритизація потреб, пошук постачальників, бюджетування, розподілення допомоги по частинах, звіти, прозорість. Також я залучений до операційної діяльності та визначення стратегії розвитку проєкту», — говорить співрозмовник.
ЯКІ ПЕРЕВАГИ ПРОЄКТУ
Усі ми розуміємо: щоби гарантовано захистити небо, Києву та всім містам потрібно безперервно підвищувати ефективність систем ППО/ПРО, таким чином, щоб згодом фактично унеможливити удари по цивільні та критичні інфраструктури з повітря.
«Навіть після того, як ми викинемо ворога за кордони 1991 року, ключовими складовими нашого захисту все одно залишаться ППО та далекобійні ударні БПЛА», — переконує Володимир.


Військовий пояснює: завдяки західним партнерам у нас є сучасні засоби виявлення та знищення повітряних цілей, а завдяки майстерності українських бійців повітряних сил вже доволі мало ворожих ракет та дронів долітає до своїх цілей. Але ефективність цієї роботи значною мірою залежить від належного оснащення підрозділів.
За його словами, переважну частину запитів ЗСУ закривають великі благодійні фонди. Однак вони переважно націлені на розв’язання системних проблем, що потребує значних фінансів та часу.
«Перевага платформи „Безпечне небо“ у тому, що вона надає можливість, по-перше, задовольнити невеликі, але також вкрай важливі потреби сил ППО. По-друге — швидко реагувати на проблеми військових. По-третє — долучитися киянам та усім охочим до удосконалення саме системи ППО столиці», — розповідає Володимир.
Саме з цією метою й створили проєкт «Безпечне небо». Тут розписано, на що збирають та скільки коштів для цього потрібно. Наразі найбільш актуальна потреба — телекомунікаційні комплекти для управління віддаленими підрозділами. Потрібна велика таких комплектів. Збирають на перші 20 штук. Для цього потрібно півтора мільйона гривень.
«Причому, актуальність таких рішень значно зросла після того, як ми стали застосовувати тактику мобільних загонів, адже всі вони повинні мати засоби комунікації з пунктами управління», — каже він.
Є у команди проєкту й перші закриті збори: вже придбали два авто для захисників протиповітряної оборони, переобладнали пересувні пункти управління ППО зі старих радянських кунгів, багато разів купляли акумулятори для рацій та павербанки для автономного живлення систем нічного бачення для ПЗРК.
Долучитись до закупівлі техніки бійцям ППО, які стійко тримають небо над столицею, можна тут. Але й в мобільному застосунку Київ Цифровий є нагадування про підтримку ППО — в кожному повідомленні після відбою тривоги.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»