Киянин пропонує повернути вулиці Лаврській назву на честь Івана Мазепи

За словами автора петиції, колишню ділянку вулиці Мазепи перейменували на Лаврську на прохання УПЦ МП.
Два дні тому, 28 січня, на сайті Київської міської ради зареєстрували петицію про перейменування вулиці Лаврської на честь Гетьмана Івана Мазепи. Таку назву ця вулиця вже носила у 2007-2010 роках.
За словами автора петиції, Андрія Лупака, проблема пов’язана не з самою назвою вулиці Лаврська, а в тому, хто і яким чином її нав’язав киянам.
«У 2010 році на прохання голови російської православної церкви владіміра гундяєва напередодні його візиту до Києва депутати Київради перейменували частину вулиці Івана Мазепи на Лаврську. Партія регіонів разом з блоком черновецького незаконно протиснули рішення про перейменування всупереч регламенту Київради та вимогам законодавства», — пише автор.
Тому нині спільними зусиллями пропонують відновити справедливість: «Замість нав’язаної московською церквою і режимом януковича назви Лаврська повернути вулиці ім’я Івана Мазепи».
Аргументи у автора такі: «Іван Мазепа відомий не тільки як видатний гетьман, який прагнув державності для українців, але і щедрий меценат, який збудував і реконструював духовні святині Києва.
Лише на території Києво-Печерської Лаври за гроші Івана Мазепи були відновлені Троїцька Надбрамна церква (збудована у 1106–1108 роках), Успенський собор (1073–1089), була збудована Церква Всіх святих над Економічною брамою (1696–1698). Кам’яний мур Лаври (1696–1701) був зведений коштом Івана Мазепи: південно-західна башта побудована 1696 року; південна (Часова чи Годинникова, бо в ній до 1818 році був годинник); північна (Малярна, бо там містилася малярна майстерня); східна (Онуфрієвська — від церкви святого Онуфрія, або Палатна, бо тут містилися палати Івана Мазепи)».
Петиція вже набрала понад пʼять тисяч голосів з потрібних шести тисяч. Після того, як петиція набере достатню кількість голосів, її мають розглянути у Київраді.
***
У столиці продовжують «дерусифікацію». Протягом 2014-2022 років у Києві змінили назви 436 вулиць, проспектів та бульварів, чиї назви були пов’язані з росією чи Радянським Союзом. Приблизно половина з них — 202 об’єкти — перейменували цього року, після початку повномасштабного вторгнення.
Кияни запропонували і підтримали нові назви, які увіковічать пам’ять про визначні історичні події України і відомих її громадян. Важливо, що це допоможе зменшити вплив російського агресора на трактування української історії.
«Вечірній Київ» публікував повний перелік вулиць, проспектів, бульварів, провулків та шосе, які перейменували у столиці з 2014 по кінець 2022 року.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»