У Києві оголосили перший рівень небезпеки, «жовтий»

У столиці — ожеледиця, відсутність снігу і сильний вітер.
До кінця доби 9 січня та протягом доби 10 січня у Києві очікується ожеледь, на дорогах ожеледиця (I рівень небезпечності, жовтий). Про це попередили в Українському гідрометцентрі.
Зазначимо, що столичні дорожники від ночі обробляють вулиці міста протилежними засобами. Першочергово — головні магістралі, розв’язки, мости й шляхопроводи, покриття із бруківки.
Синоптикиня Наталка Діденко у фб попереджає: «Снігу не просіть!»
У вівторок та середу, 10-11 січня в Україні буде сильний вітер.
Температурний режим вихідними — без особливих змін.
«Протягом дня очікується в східних областях -3-8 градусів (вночі ще сильніше поморозить), в західних областях +2+7 градусів, у південній частині +6+10 градусів, на Запоріжжі холодніше, до -3 градусів. На півночі та в центрі впродовж дня 10-11 січня від 3 морозу до 2 тепла», — пише синоптик.

Дощ та мокрий сніг випадатимуть періодично в західних областях, ймовірно, на Вінниччині та Житомирщині.
Вітер південно-східний, сильний, рвучкий. Вночі до -5-8 градусів, вдень -1-3 градуси.
Потепління, інша, атлантична повітряна маса прийде 13-14 січня в Україну.
Пішоходам під час ожеледиці необхідно переходити дорогу лише у визначених місцях на зелений сигнал світлофора, а також у темний час доби одягати світловідбивні елементи.

Поради пішоходам:
- ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, та ступайте на всю підошву;
- не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби — так краще утримати рівновагу;
- при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю — спробуйте швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;
- будьте уважні й на тротуарі — автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;
- враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази.
Водіям потрібно дотримуватися швидкісного режиму, дистанції та відмовитися від ризикованих маневрувань, які за несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій. Також нагадуємо, що в період снігопадів чи ожеледиці не потрібно залишати авто обабіч вулиць та доріг, аби не заважати працювати спецтехніці.
У МОЗ закликали уникати переохолодження й надали поради. Під час війни, взимку, важливо пам’ятати про основні симптоми переохолодження. Прості поради можуть убезпечити ваше здоров’я та життя.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»