У 2022 році київський метрополітен перевіз понад 160 мільйонів пасажирів, — Поворозник

Столичні станції метро стали укриттям для сотень тисяч людей. Фото: Олексій Самсонов
Столичні станції метро стали укриттям для сотень тисяч людей. Фото: Олексій Самсонов

У 2021 році київська підземка перевезла майже удвічі більше пасажирів, ніж торік.

У 2022 році київський метрополітен перевіз понад 160 мільйонів пасажирів, а в новорічну ніч підземкою як укриттям скористалися понад 5 тисяч людей. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник у Фейсбук.

Він навів цифри, які показують зменшення пасажиропотоку через російську агресію та реалії воєнного часу.

«У 2022 році Київським метрополітеном скористалось 162 мільйони 170,3 тисячі пасажирів. Традиційно найзавантаженішою залишається Святошинсько-Броварська (червона) лінія. За нею — Оболонсько- Теремківська (синя), а найменш завантаженою є Сирецько-Печерська (зелена) лінія. Для порівняння: у 2021 році столична підземка перевезла 319 мільйонів пасажирів», — повідомив Микола Поворозник.

Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА. Фото: О.Самсонов

Столична підземка у дні обстрілів, гарячий час оборони та нині, коли рф піддає Київ атакам з повітря, врятувала сотні тисяч життів.

Тільки у новорічну ніч, під час повітряної тривоги, підземними станціями метрополітену як укриттям скористалися близько 5 200 людей, серед них — 400 — діти.

Микола Поворозник нагадав, що інфраструктура метрополітену у цілодобовому режимі працює як укриття.

Метро забезпечує найнеобхіднішими умовами: питною водою, санітарними вузлами та можливістю підзарядки гаджетів.

Перший заступник голови КМДА закликав містян за сигналів повітряної тривоги дбати про власну безпеку та користуватися укриттями.

Прохід на станції метрополітену в комендантську годину (із 23:00 до 05:00) під час повітряної тривоги такий:

  • при вході в метрополітен як укриття обов’язково необхідно мати документ-посвідчення особи;
  • прохід на станції для укриття забезпечують правоохоронці. Контакт поліції розміщено біля входу. Також для виклику чергового можна скористатися дзвоником біля вхідних дверей;
  • уночі працює той же вестибюль, що й у денну зміну.

З 19 грудня 2022 року станції метро «Хрещатик» та «Майдан Незалежності» та перехід між ними обслуговують пасажирів. Починаючи з 24 лютого київська підземка стала справжнім прихистком для тисяч містян. У перший місяць війни на станціях перебувало до 20 тисяч людей.

У середині квітня метрополітен повернувся до своєї головної функції — транспортної і почав перевозити пасажирів. Через запровадження комендантської години зараз підземка перевозить за дещо іншим, ніж у мирний час графіком. І часто переходить у режим роботи, як укриття.

Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»