Дух, який не змогли зламати російські окупанти: Київ визнали найкращим містом у світі
Столицю України назвали маяком мужності та стійкості.
Київ визнали найкращим містом світу 2023 року. Далі йде Лондон, Париж та Нью-Йорк. Рейтинг опублікувала агенція Resonance. Best Cities є домом для ексклюзивного рейтингу Resonance Consultancy найкращих міських напрямків у світі.
Про визнання столиці сьогодні написав і Київський міський голова Віталій Кличко.
Завдяки стійкості, незламності мешканців Києва та хоробрості перед обличчям війни експерти агенції присудили столиці почесне звання «Найкращого міста 2023 року» у рейтингу «100 найкращих міст світу».
«Також експерти відзначили суттєвий розвиток інфраструктури міста за останніх 10 років — створення нових парків і скверів та впорядкування старих, наведення ладу з паркуванням, оновлення рухомого складу муніципального транспорту», — акцентує мер Києва.
Що ж написали про столицю України, киян та всіх українців?
«Історична столиця України є міським маяком мужності та стійкості, які ведуть непокірний народ проти кривавого агресора. Це, як і вся Україна, місце невичерпної мужності перед повсякденними трагедіями», — зазначають автори статті про першість Києва у рейтингу.
Київ сьогодні — це серце Європи, яке продовжує битися — за життя, за розвиток, за красу міста і комфорт його мешканців, наголосив у публікації про рейтинг, Віталій Кличко.
У статті щодо першості, Києву віддають належне за те, що тут у пострадянський період, з’явилось багато сучасного житла, офісних та торговельних центрів. Вартість нерухомості — теж відзначена, як доступна та вигідна.
Серед символів Києва назвали Києво-Печерську лавру, яка заснована у 11 столітті, як монастир та є старшою за віком від москви. А головний здобуток столиці — це дух, який не змогли зламати російські окупанти.
Поєднання старовини та сучасності — є ще однією позитивною відзнакою столиці.
«Опинившись у центрі міста, відвідувач може перетнути новий „скляний міст“ (який став метою російського бомбардування 10 жовтня, але все ще стоїть) до будівлі парламенту та Маріїнського парку, популярної для прогулянок із собаками чи дітьми. З іншого боку, на історичному Подолі є більше парків, невеликих площ та прихованих фресок та дворів. У Києві кафе з мінімалістичним сучасним інтер’єром ділять вулиці із віковими церквами та монастирями», — ось так у кількох реченнях створили образ сучасної столиці України.
Авторка статті про Київ у рейтингу — відома журналістка-розслідувачка Анна Бабинець. Вона поєднала і високе громадянське самоусвідомлення киян, які першими двічі вийшли на Майдан, що довело живу і справжню демократію в країні.
Читачам також розповіли і про те, як Київ поламав усі прогнози, щодо російського вторгнення та «взяття за три дні».
«Хоча росіяни мали намір захопити столицю України за три дні, вони так і не наблизилися. Зіткнувшись із рішучим опором і скаліченими власною некомпетентністю, вони незабаром відмовилися від своїх честолюбних планів. За кілька місяців більшість киян повернулися додому. Київ відроджується не вперше. Історія міста сповнена воєн та революцій, після кожної з яких він неминуче знову розквітає у 1500-річному циклі спустошення та відродження», — таку характеристику дають справжньому сучасному мегаполісу із давнім корінням, який належить тільки Україні.
Як відомо, столиця отримала міжнародну нагороду за додаток «Київ Цифровий». Нагородження відбулося на конгресі Smart City Expo в Барселоні. Щороку у світі відзначають «найрозумніші» міста, які впроваджують інноваційні проєкти. У 2022-му році нагороду «World Smart City Award Special Recognition» за міський застосунок «Київ Цифровий» отримала столиця України.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»