Обмеження електроенергії в Києві скоротилися, але ситуація все одно ще складна

Як позначиться додаткова тисяча мегаватів у об’єднаній енергосистемі на прикладі Києва пояснили в компанії YASNO.
Після восьми атак російських терористів на енергосистему України, дефіцит електрики складав тільки для столиці понад 30%. Головними отримувачами світла у першу чергу є об’єкти критичної інфраструктури. Саме на їх долю припадає 40% всієї електроенергії, яка є у наявності.
Ремонтники працюють в режимі 24/7. «Енергоатом» повідомив про підключення працюючих енергоблоків.
«Сьогодні Київ почувається краще, ніж учора. Обмеження скоротилися, але ситуація все одно ще складна. Хороша новина — підключені додаткові потужності генерації, Україна сукупно отримала +1000МВт. Та сказати, як це вплине на столицю, поки не можу. Бо фактично цю потужність мають розподілити на всі регіони», — це повідомив гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко.
Як відомо, з 9 грудня ДТЕК тестує оновлені стабілізаційні графіки у Києві. Люди часто скаржаться у контактний центр, що графіки незрозумілі. Тож топ менеджери енергокомпаній проводять роз’яснювальну роботу.
Особливо це стосується питання: чи є світло у «сірій» зоні графіку?
Саме додаткова тисяча мегаватів, яку 13 грудня отримала вся українська енергосистема, додасть світла. У компанії YASNO запевняють:
«Під час світло-сірої зони, яка в графіку позначає час можливих відключень, світло є».
Генерація зростає, але ще не до такого рівня, як була до обстрілів
«Але навіть якби вона була повноцінною, її не змогли б передати через пошкодження мереж. Мережі ремонтуються, але це потребує часу», — пояснив керівник Yasno.
Він також цитує одне з поширених запитань: «Якщо у мене немає світла понад 8 годин, чи це нормально?»
Виявляється, це — ненормально. Швидше за все, у споживача локальна аварія. Треба звернутися до ОСББ/ЖЕК, які мають свої канали спілкування з колегами з ДТЕК Київські електромережі. Так можна швидко отримати оперативну відповідь про причину відсутності світла.
Також енергетик ще раз спростував російський наратив, що Україна експортує електроенергію. Ні, цього НЕ відбувається. Відбуваються перетоки електроенергії
«Але якщо коротко, то українські мережі зараз можна порівняти з транзитними дорогами. Електрика постачається з одних країн ЄС в інші, бо наша мережа є частиною європейської», — запевнив Сергій Коваленко.
За інформацією Енергоатома триває набір потужності на одній з АЕС. Непростий ремонт з усунення пошкоджень, отриманих внаслідок обстрілів енергосистеми України 23 листопада 2022 року, завершено.
За словами президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна, таким чином, енергосистема отримала додаткових 1000 МВт електроенергії. Зараз всі 9 енергоблоків вітчизняних атомних електростанцій, розташованих на підконтрольній Україні території, працюють на максимальній наявній потужності.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»