В університеті Шевченка запрацював студентський Пункт Незламності
Для студентів є безперебійне електропостачання та інтернет без обмежень.
У гуртожитку №2 Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що на вулиці Ломоносова, 37, запрацював персональний студентський Пункт Незламності.
Пункт Незламності відкритий лише для мешканців студмістечка та викладачів університету, вхід за перепустками.
«У нас є два гуртожитки, які під’єднані до лікарні і тому там ніколи не вимикають світло. На базі одного з цих гуртожитків ми й зробили Пункт Незламності. Це була спільна ініціатива студентського активу та адміністрації. Вчора у нас було перших 20 відвідувачів», — каже директорка студмістечка Ірина Лібак.
Пункт Незламності розташований у невеличкій кімнаті. Для зручності розмістили столи, до кожного підвели подовжувач. У кімнаті є аптечка, вогнегасник та питна вода. Загалом пункт розрахований на тимчасове перебування. Наприклад, сюди можна прийти, зарядити телефон, зігрітися чаєм. Працює він щодня з 8:00 до 22:00.
«Тепер ніщо не завадить сесії, бо у нас є Пункт Незламності, куди можна прийти у разі вимкнення світла», — коментує нам мешканець гуртожитку №6, третьокурсник Андрій.
Керівництво гуртожитку каже, що відвідувачів поки не багато, хоч і розуміють, що з часом їх буде більше.
«Обрали саме це місце, бо тут „тягне“ безплатний університетський інтернет. Хоч, звичайно, якщо вимикають світло в корпусі, то доводиться переходити на мобільний інтернет. Та світло у нас буде», — зазначає заступник завідувача гуртожитку Євген Іорганський.
Для розуміння, загалом студентське містечко нараховує три тисячі мешканців, це приблизно 30% від кількості всіх студентів, які живуть в гуртожитках КНУ. На сьогодні це переважно хлопці та дівчата з окупованих територій. Більшості з них у разі блекауту не буде куди виїхати.
«У разі вимкнення світла в гуртожитках ручним способом, ми будемо вмикати генератор, а він може працювати хоч цілодобово. Головне, щоб бензин був. Також у нас є акумуляторні блоки, їх вистачить на сім годин безперервної роботи. Адже в планах університету вже є три локації, де студенти зможуть постійно перебувати, мати зв’язок із рідними, погрітися, і просто перечекати цей страшний час, якщо він все-таки настане» — запевняє Ірина Лібак.
Нагадаємо, що журналісти «Вечірнього Києва» побували у трьох пунктах обігріву у різних районах столиці. Зокрема, зазирнули у намет від ДСНС, школу та реабілітаційний центр.
Юлія ДЕНИСЕНКО, «Вечірній Київ»