Як виглядають столичні пункти обігріву: фоторепортаж зсередини
Журналісти «Вечірнього Києва» завітали до трьох пунктів у різних районах столиці. Зокрема, зазирнули у намет від ДСНС, школу та реабілітаційний центр.
НАМЕТ ВІД ДСНС
Один з наметів, де мешканці столиці можуть зігрітися, перекусити та підзарядити гаджети, розгорнули між ЦУМом та Київською міською державною адміністрацією.
При вході у намет одразу стає тепло. Всередині працює теплова гармата, також є обігрівачі та генератори.
Всередині пункт обладнаний всім необхідним для тимчасового перебування. Зокрема, мешканці столиці можуть тут випити чаю або кави, перекусити печивом. У пункті також є аптечка та розкладні ліжка.
Для дітей тут облаштували куточок з дитячими книжками, іграшками та наборами для малювання. Також є дитячий килимок. Крім того, у пункті є підгузки та їжа для малюків.
Тут же мешканці та гості столиці можуть зарядити гаджети. Наразі вайфаю у пункті немає, але його планують провести туди найближчим часом.
ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА
У Святошинському районі пункти обігріву розгорнули в 47 освітніх закладах. Один з таких — в середній загальноосвітній школі, що по вулиці Миколи Ушакова, 12А.
Пункт відкрили 23 листопада. Він працює тоді, коли у сусідніх будинках вимикають світло. Погрітись та підзарядити гаджети тут можна від ранку до ночі.
На момент перевірки пункту світла не було. Тому біля вхідних дверей гудів невеликий генератор.
Завдяки йому в шкільному холі, який відвели під «Пункт незламності», горіло світло та вже заряджались ліхтарики.
«Пункт ми облаштували максимально зручно для гостей — все на першому поверсі», — каже нашому виданню директорка Марина Підгора.
На перший погляд, він невеликий. Утім, тут є кілька зон. У разі потреби людей розміщуватимуть в спортзалі та інших кімнатах. Загально школа на період блекауту може вмістити кілька сотень людей.
Усіх гостей записують у спеціальний «щоденник». Далі відвідувач' йде заряджати телефон, ноутбук та грітись чаєм зі смаколиками. У приміщенні є кілька подовжувачів. Найбільший — на 50 метрів.
Зі слів директорки, облаштувати пункт допомогла Святошинська РДА.
Додатково у пункті розгорнули кімнату матері та дитини. Вона виглядає, як ігрова зона. Проте тут є два ліжка та столик для сповивання немовлят.
Є в приміщенні й медпункт, де до вечора чергує медсестра. Поруч із пунктом — столик з ліками. На першому поверсі є й дві вбиральні: жіноча та чоловіча.
Для літніх гостей та осіб з інвалідністю є крісло. По бажанню кияни можуть взяти й плед. На момент візиту журналістки «Вечірнього Києва» в холі проводили Wi-Fi, який працюватиме від генератора. На момент візиту пунктом скористались 27 людей.
РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
Розгортають «Пункти незламності» й у реабілітаційних центрах. Один з них працює в Центрі комплексної реабілітації дітей і молоді з інвалідністю Оболонського району міста Києва, що на вулиці Вишгородська, 54.
Пункт знаходиться ліворуч від головного входу. Оснащує його генератор на 5 кВт.
«Пункт відкрили 25 листопада. Через відключення світла того ж дня до нас прийшло 50 людей. Заряджали телефони, павербанки та користувались Wi-Fi», — розповідає нашому виданню директорка Вероніка Безлер.
Мінімально тут можуть розмістити півсотні людей. У разі потреби відкриють ще одну кімнату.
У пункті є аптечка з повним списком ліків, батончики, чай та питна вода.
На столах — кілька подовжувачів. А для найменших є настільна гра.
На момент візиту журналістки у центрі та найближчих будинках було світло. Однак у пункті був відвідувач, який живе трохи далі, і в якого не було світло. Власне, у приміщенні чоловік працював.
Усе необхідне для пункту закупляє Оболонська РДА.
***
Нагадаємо, у Києві розгорнули понад 400 пунктів обігріву. У них можна випити чаю, підзарядити гаджети та отримати іншу допомогу.
Пункти обігріву працюватимуть щодня в усіх районах столиці. Для зручності їх місця розташування нанесли на мапу.
Крім назви закладу та адреси, у мапі подається й інша інформація: контактна особа, телефон, місткість закладу, а також, чи є приміщення для приймання їжі, матері та дитини, для осіб з інвалідністю.
У зв’язку з аварійними відключеннями, мешканцям Києва рекомендують записати найближчі до свого будинку пункти обігріву.
Даша ГРИШИНА, Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»